LRT RADIJO žinios. BBC skelbia: Estija – viena stipriausių Europos šalių pagal pasiektus moksleivių rezultatus

LRT RADIJAS

2019.12.03 05:01

Seimas turės apsispręsti, ar padidinti „Sodros“ mokesčius asmenims, kurių metinės pajamos viršija 55 tūkst. eurų. Vyriausybė pakartotinai siūlo dirbantiems savarankiškai socialinių įmokų lubas padidinti iki 60 šalies vidutinio darbo užmokesčių. Dabar jie „Sodrai“ moka nuo sumos, kuri prilygsta 43 vidutiniams darbo užmokesčiams. Plačiau apie situaciją – Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.

Pradeda veikti elektroninių eismo įvykių deklaravimo sistema: į avariją patekę vairuotojai nuo šiol specialia programėle gali daug greičiau užpildyti elektroninę formą ir pridėti nuotraukas iš įvykio vietos. Manoma, tokiu būdu draudimo bendrovės greičiau gaus reikiamus duomenis.

Londone prasideda NATO viršūnių susitikimas, kuriame lyderiai paminės Aljanso 70-metį bei aptars gynybos aktualijas. Į Londoną išvyko ir prezidentas Gitanas Nausėda, kuriam, kaip Lietuvos vadovui, tai bus pirmasis NATO viršūnių susitikimas.

Jungtinės Valstijos pagrasino įvesti šimtaprocentinius tarifus prancūziškoms prekėms, kurių vertė siekia beveik pustrečio milijardo dolerių. Taip esą Vašingtonas atkeršytų už Paryžiaus įvestą skaitmeninį mokestį kompanijoms „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

Jungtinės Valstijos paragino Iraką ištirti susidorojimą su protestuotojais pietiniame Nasirijos mieste. Vašingtonas smerkia jėgos naudojimą prieš demonstrantus ir sako, kad tokios žinios yra šokiruojančios.

BBC skelbia, kad Estija šiuo metu yra viena stipriausių Europos šalių pagal pasiektus moksleivių rezultatus.

Orai.

Ved. Odeta Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau