Kultūros diena. Skaitytojų ir leidėjų susitikimai „Paviljono“ knygų savaitgalyje

Šiandien „Kulltūros dienoje“:

Skaitytojų ir leidėjų susitikimai „Paviljono“ knygų savaitgalyje. Vos prieš kelias valandas Vilniuje prasidėjo „Paviljono“ knygų savaitgalis. Nišinė literatūra, pirmieji naujų knygų pristatymai, užsienio svečiai ir kultūrinės programos lankytojų laukia iki sekmadienio.

Sunkus pokaris ir partizanų tema Šarūno Barto filme „Sutemose“. Naujas režisieriaus Šarūno Barto filmas, sukurtas remiantis Vinco Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį!“ motyvais, pasakoja apie Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo. Apie despotišką okupacinę santvarką ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais. Tai vienos šeimos istorija partizaninio karo metais.

„Brazilijos modernistas iš Vilniaus: Lasario Segallo sugrįžimas“. Naugarduko gatvės 15-ame name gyveno žymus litvakų kilmės modernistas Lasaris Segallas. Menininkas gimė ir augo Vilniuje, Toros perrašinėtojo šeimoje. Pramoninėje Marko Antokolskio menų mokykloje, prasidėjo ir jo kūrybinis kelias. Vėliau Lasaris Segalas mokslus tęsė Vokietijoje ir 1923-iais metais į Braziliją atvyko jau tapęs ryškia Europos modernizmo figūra.

Naujienos iš užsienio: Charlie Chaplino fenomenas, nepaisant jo prieštaringos asmenybės, siejamas ne tik su nauja kino žanro era, bet ir nauju požiūriu į meną. Nebyliojo kino žvaigždė, pasak kritikų, savita vaidyba reformavęs komedijos žanrą, tapo daugelio to laikotarpio menininkų įkvėpėju. Apie tai paroda Prancūzijoje.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau