Kultūros diena. Ateities visuomenės instituto direktorė: kultūra yra inovacijų lopšys

Kauno menininkų namams – 48-eri. Kauno menininkų namai pastaraisiais metais keičiasi, o įstaigos programoje vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikinių medijų raiškai. Čia erdvės atviros netradiciniams renginiams, kūrėjų idėjoms ir pasaulinėms tendencijoms. Keturiasdešimt aštuntąjį gimtadienį švenčiantys Kauno menininkų namai visą šią savaitę kviečia į renginius, kurie geriausiai atspindi įstaigos veiklą.

Sinematekoje – ankstyvieji video meno darbai. Praeinant pro kino ir medijų erdvę „Planeta“, palydi vienas iš Tomo Andrijausko videomeno eksperimentų. Dar keli jų sutinka užsukus į šią erdvę arba į internetinę svetainę „sinemateka.lt“. Nuo šiol sinematekoje – internetiniame medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ projekte – galima išvysti ne tik restauruotus, suskaitmenintus lietuviškos dokumentikos filmus, bet ir ankstyvuosius video meno darbus.

Šiaulių dramos teatre pristatomas netikėtas šokio spektaklis, kuriame pasakojama apie tobulumo siekį. Į kūnų galimybes ir ribotumą pažvelgti kviečia Vokietijos menininkų duetas, surengęs neįprastą performansą. Iššūkiams atviri šiuolaikinio meno atstovai šiauliečiams pateikė neįprastą Šekspyro „Hamleto“ interpretaciją. Bene ryškiausias visų laikų personažas čia pasirodė užstrigęs savo kūne ir pasąmonėje. Vokiečių netradicinis kūnų panaudojimas teatre dalį publikos paliko be žado, kitus privertė juoktis. Menininkai sako, to ir siekiantys – publikos reakcijų ir įsitraukimo į jų kuriamus pastatymus.

Šio vakaro viešnia – Ateities visuomenės instituto direktorė, socialinių mokslų daktarė Erika Godlevska. Pašnekesys su ja apie rytoj prasidėsiantį tarptautinį forumą „Kultūra ir inovacijos“.

Užsienio naujienos. Lvove gyvenanti ukrainiečių menininkė Olena Turjanska karpinius iš popieriaus paverčia įspūdingais šiuolaikiniais paveikslais. Dailininkė sako, kad kūryboje siekia idealios harmonijos ir simetrijos, o ją įkvepia tradiciniai ukrainietiški liaudiški karpiniai.

Ved. Gerūta Griniūtė.