Kultūros diena. Juozo Miltinio teatre – premjera: spektaklyje „Mūsiškiai“ gvildenama holokausto paveldo problema

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Juozo Miltinio teatre – premjera. Šį vakarą Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre, spektaklio apie
holokausto paveldą „Mūsiškiai“ premjera, režisierius – Artūras Areima. Pastatymo idėją inspiravo to paties pavadinimo Rūtos Vanagaitės knyga, pagal kurią pjesę parašė lenkų dramaturgas Michal Walczak.

Lietuvoje – Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkursas. Eduardo Balsio 100-mečiui skirti renginiai artėja prie kulminacijos. Prisimenant, kad profesorius – ne tik vienas ryškiausių Lietuvos kompozitorių, bet ir vienas įtakingiausių kompozicijos pedagogų, pirmąkart Lietuvoje organizuojamas Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkursas.

Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gimtasis namas Joniškyje atviras visuomenei. Šiaurės Lietuvoje atgijo neįprastas kultūros ir istorijos objektas – Sofijos Kymantaitės- Čiurlionienės gimtasis namas. Šalia Joniškio bažnyčios esančio medinuko langai papuošti
fotografijomis iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žmonos gyvenimo.

Naujienos iš užsienio. Paryžiuje Pompidu šiuolaikinio meno centre eksponuojama britų menininko Francio Bacono darbų retrospektyva „Baconas: knygos ir paveikslai“. Paroda apima paskutinius menininko gyvenimo ir kūrybos dešimtmečius, o parodos organizatoriai pabandė pažvelgti, kaip itin svarbią vietą menininko gyvenime užėmusi literatūra paveikė jo pasaulėžiūrą ir kūrybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau