Kultūros diena. Šių dienų konkurencijos ir lėkimo būsena – trupės „Nuepiko“ spektaklyje „Perdegimas“

Šių dienų konkurencijos ir lėkimo būsena – spektaklyje „Perdegimas“. Gyvename pasaulyje, kur viskas vyksta akimirksniu, todėl perdegimo sindromas – viena naujausių būsenų, kurią šiandien patiria daug žmonių. Apie šią būseną nemažai kalba psichologai, sociologai, šios temos ėmėsi ir kūrėjai. Trupė „Nuepiko“ pristato spektaklį „Perdegimas“, kuriame šokėjai Marius Paplauskas, Andrius Stakelė ir Marius Pinigis menine kalba interpretuoja perdegimo reiškinį.

Klaipėdos fotografijos šventė. Fotografijos šventė Klaipėdoje kasmet suburia šia meno forma besižavinčius žmones, profesionalus ir mėgėjus fotografus. Šiemet šventė tęsis du mėnesius, paskutiniai renginiai – gruodį, o šį vakarą po Klaipėdos parodų rūmų salėse atsidūrusias Lietuvą ir Ameriką. Ketvirtą kartą Klaipėdoje rengiamą fotografijos šventę papuošė trijų autorių parodos: Rimaldo Vikšraičio „Vienkiemių godos“, Arūno Baltėno fotografijų ciklas „Dirbame. Esame“ ir Edžio Jurčio „Ieškojimai“.

Pokalbis su dr. Jono Basanavičiaus premijos laureate mitologe ir tautosakininke dr. Nijole Laurinkiene. Premija jai skirtinga už reikšmingus mokslinius baltų mitologijos ir kultūros tyrimus, svarią visuomeninę lietuvių etninės kultūros tradicijų ir lietuvybės puoselėjimo veiklą.

Artūro Areimos teatras pristato edukacinių renginių ciklą „Projekcijaׅ“. Edukaciniuose užsiėmimuose vyks pasaulyje pripažintų kūrėjų „Needcompany“, Rodrigo Garcia, Luko Persevalio ir kitų pastatymų vaizdo įrašų peržiūros. Projektas skirtas supažindinti neabejingus teatrui žmones, teatro kūrėjus su šiuolaikiniais, pasaulyje pripažintais teatriniais pastatymais.

Naujienos iš užsienio. Romanas „Džeinė Eir“ ir pagal jį sukurti filmai ypač išgarsino anglų rašytoją Charlotte Bronte. Tačiau aukcione Paryžiuje aukšto įvertinimo sulaukė ir jos paauglystės laikų miniatiūrinis rankraštis, už kurį sumokėta 780 tūkst. eurų. Miniatiūrinę knygelę įsigijęs Britų muziejus ją perdavė Charlotte Bronte vaikystės namams, o lėšų rinkimo kampanijai vadovavo britų kino ir scenos legenda, aktorė Judi Dench.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.