Dienos tema. Ramūnas Karbauskis: opozicija negalvoja apie žmonių gerovę ir sąmoningai daro viską, kad negalėtume įgyvendinti pažadų

LRT.lt

2019.11.06 21:11

Seimas dėlioja kitų metų biudžetą. Vieni pirmųjų stringa prezidento siūlymai didinti pensijas. Valdantieji sako, kad kelti pensijas 3 eurais nėra prasmės – tai būtų tik žmonių kiršinimas. Jau dabar aršiausiai diskutuojama dėl bankų aktyvų ir prekybos tinklų apyvartos mokesčių. Pasak ekonomistų, tokie mokesčiai gerokai pakeltų prekių ir paslaugų kainas, o jų įtaka pensijoms ir vaiko pinigams būtų nereikšminga. Apskritai manoma, kad naujų mokesčių įvedimas nuo sausio 1 d. prieštarautų įstatymams.

O dar premjero Sauliaus Skvernelio sveikatos problemos ir užuominos apie pasitraukimą iš politikos – jo dalyvavimas svarstant biudžetą labai reikalingas. Ugniagesiai, medikai, dėstytojai ir mokytojai ruošiasi protesto akcijoms, kunkuliuoja aistros ir dėl Neringos Venckienės grįžimo. Ar esant tokiai aplinkai Seimas sugebės priimti blaivius sprendimus? „Dienos temoje“ žurnalistas Raigardas Musnickas klausia LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio.