Panorama. Gaisro Alytuje pasekmės: prekybos tinklai iš lentynų išima penkių Lietuvos gamintojų pieno produkciją

Policijos tyrimas atskleidė, kad iš valstybės Ginklų fondo pavogti ginklai buvo pardavinėjami nusikaltėliams. Pareigūnai konfiskavo per 200 šaunamųjų ginklų ir daugiau nei du tūkstančius amunicijos vienetų bei suėmė septynis neteisėtu jų užvaldymu ir platinimu kaltinamus įtariamuosius. Vienas iš septynių sulaikytųjų – buvęs ginklų fondo darbuotojas, įtariama, iš ten juos ir vogęs.

Prekybos tinklai iš lentynų išima penkių Lietuvos gamintojų pieno produkciją, kuri galėjo būti užteršta dėl gaisro Alytuje. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad šalinami „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio pieno“, „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno gaminiai. Nesaugių produktų sąraše – pienas, grietinė, jogurtai bei kefyras.

Gesinant gaisrą Alytuje ugniagesiai aukojosi, krizių valdymo sistema nesuveikė, o silpniausia grandis buvo komunikacija. Tai konstatuota prezidento susitikime su atsakingų institucijų vadovais. Ekstremaliųjų situacijų valdymą ir institucijų sąveiką ketinama tobulinti, o atliekas tvarkančioms įmonėms įvesti griežtesnius reikalavimus.

Zarasai baiminasi Alytaus scenarijaus. Miesto pakraštyje esanti padangų perdirbimo įmonė nuolat sulaukia aplinkosaugininkų ir ugniagesių skiriamų baudų už pažeidimus, tačiau jas susimoka ir tęsia veiklą. Vietos valdžia sako, kad tokioms įmonėms savivaliauti leidžia teisės aktai. Aplinkos ministerija atkerta, kad po Alytaus katastrofos pasimokė ir jau yra numatyta kaip griežtins tvarką.

Ukrainiečių pajėgos ir Rusijos remiami separatistai Ukrainos rytuose pradėjo atitraukti pajėgas iš strategiškai svarbaus Zolotė rajono, Luhansko regione. Pajėgų atitraukimas yra viena iš sąlygų, pagal kurią organizuojamas pirmasis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas akis į akį. Ukrainos karinės pajėgos praneša, kad kol kas abi pusės laikosi susitarimo atitraukti pajėgas.

Jungtinė Karalystė, tikėtina, surengs išankstinius rinkimus gruodį, ministro pirmininko Boriso Johnsono pasiūlymui parlamente įveikus pirmąsias kliūtis. Parlamentarai toliau diskutuoja dėl tikslios rinkimų datos. Išankstiniai rinkimai tapo įmanomi tam pritarus leiboristams, pagrindinei opozicijos partijai.

Vakar dalis SEB banko klientų užklupusių problemų išspręsta tik šiandien apie pietus. Tada pranešta, kad daugiau kaip parą neveikusios internetinės bankininkystės trikdžiai pagaliau pašalinti. Pats bankas sako, kad tiek ilgai be internetinių paslaugų jų klientai dar nėra buvę. Anot Lietuvos banko, tai šiemet rimčiausias incidentas.

Vyriausybei ir Prezidentui pateikus įstatymų projektus, pagal kuriuos nuo naujų metų brangtų ūkininkų naudojamas dyzelinis kuras ir didėtų žemės mokesčiai, ūkininkai grasina protesto akcijomis visoje Lietuvoje. Žemės ūkio tarybos pirmininko sako, kad Vyriausybė netęsi pažadų nedidinti mokesčių ir tikina, kad kai kurie ūkininkai vos išsilaiko. Tuo metu finansų ministerija skaičiuoja, kad dėl lengvatinio degalų akcizų tarifo taikymo žemdirbiams, per metus valstybė praranda 85 milijonus eurų.

Į šeštą dešimtį įkopę ir vyresni gyventojai bent du kartus dažniau užsiima aktyvia fizine veikla nei jaunoji karta. Vyresni žmonės taip pat kur kas dažniau renkasi sveikesnį maistą, valgo daugiau žuvies, vaisių, daržovių. Tai parodė Sveikatos mokslų universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.

Susisiekimo ministras žada, kad jau savaitgalį vairuotojai galės išbandyti, kaip ateityje galbūt atrodys kelias Vilnius-Utena. Tiesa, kol kas betoninės kelio plokštės pakeistos vos 4 kilometrų atkarpoje netoli sostinės. Prieš dešimt metų daugiau kalbomis pradėtą tvarkyti kelią, dabar planuojama baigti rekonstruoti tik po dešimt metų.

Atsistatydino Libano ministras pirmininkas Saadas Hariri. Jis sako, kad šalis pasiekė akligatvį, o krizei įveikti reikalingi ryžtingi veiksmai. S. Hariri atsistatydinimą protestuotojai sostinės gatvėse pasitiko džiaugsmo šūksniais.

Toliau siaučiant dideliems gaisrams, apie pusantro milijono Kalifornijos gyventojų bus atjungtas elektros energijos tiekimas. Imdamasi tokių prevencinių priemonių elektros energiją tiekianti kompanija bando išvengti situacijos, kad stichijos pažeisti elektros tinklai neįžiebtų naujų gaisrų.

Varėnoje išdalyti dešimtojo režisierės Dalios Tamulevičiūtės teatrų festivalio apdovanojimai. Geriausiu festivalio režisieriumi už spektaklį „Jobo knyga“ išrinktas Eimuntas Nekrošius. Šiame spektaklyje sukūręs Jobo vaidmenį Remigijus Vilkaitis apdovanotas kaip geriausias aktorius.

Kauno valstybinis choras švenčia penkiasdešimtmetį. Jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Petras Bingelis sako, kad kuriant chorą, saulėtų dienų buvo mažai – ieškant atlikėjų pradžia buvusi labai sunki. Dabar choras koncertuoja tarptautiniuose muzikos festivaliuose su garsiais solistais bei dirigentais.