Kultūros diena. Buvusiame gete – „Glaistas“: garsinės patirties pasivaikščiojimas kviečia pažinti išgyvenusius Holokaustą

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Vilniaus senamiestyje pristatomas neįprastas meno projektas „Glaistas“ – garsinės patirties pasivaikščiojimas buvusio sostinės geto teritorijoje. Jame susipina autentiškos Holokaustą išgyvenusių ir į Izraelį persikėlusių žmonių istorijos bei muzika.


Tapytoja Monika Furmana naujojoje parodoje „Mechaninė siela“ persikelia į vis monumentalesnius tapybos dydžius, tęsdama savo kūrybos temą apie moterį ir jos kūną. Paroda kartu pažymi ir septynioliktą galerijos „Meno niša“ gimtadienį.


Rudenį, kai Baltijos jūra po audrų išmeta vieną kitą gabalėlį gintaro pilies, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato šiuolaikinės gintaro juvelyrikos parodą. „Amber room“ arba „Gintaro kambario“ tikslas – populiarinti šiuolaikinę gintaro juvelyriką ir plėsti gintaro meninį lauką, pasitelkiant įvairias priemones ir laukiant netikėtų autorinės juvelyrikos rezultatų.


Taip pat laidoje – pokalbis su dailės istorike dr. Laima Laučkaite-Surgailiene apie Marianos Veriovkinos parodą Miunchene, šios tapytojos plenerus Lietuvoje ir menininkų kolaboracijas. O kokia bus M. Veriovkinos dvaro ateitis? Kas laukia pastato ir ar ilgus metus rezonuojantys kivirčai su miesto savivaldybe daro įtakos šios rusų kūrėjos palikimui?


Pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Vienas gražiausių ir prabangiausių senovės Romos kilmingųjų namų Herkulanume atvėrė duris po 30 m. trukusio restauravimo. Pajūrio miestas Herkulanumas, kaip ir Pompėja, buvo užklotas pelenais ir lava, kai 79 m. išsiveržė ugnikalnis. Daugelis miesto pastatų, tarp jų ir prabangi trijų aukštų vila, nyko, buvo pavojinga į ją įžengti, bet valstybei ir privačiam sektoriui suvienijus išteklius, vila prikelta naujam gyvenimui.


Ved. Živilė Kropaitė.