Panorama. Anot Lietuvos banko, Lietuva jau vėluoja sukaupti taip vadinamą „Brexito“ rezervą

„Brexito“ nežinomybės rūkui vis dar neišsisklaidžius, finansiniams britų išstojimo padariniams ruošiasi ir Europos Sąjungos valstybės narės, ir verslas abiejose Lamanšo pusėse. Finansų startuolis „Revolut“ iš Londono į Vilnių kelia dviejų šimtų tūkstančių savo klientų sąskaitas. Latvija kuria atskirą finansinį rezervą „Brexito“ padariniams švelninti. Lietuva, Lietuvos banko teigimu, jau vėluoja sukaupti rezervą.

Per specialią Jungtinių Valstijų operaciją šiaurės vakarų Sirijoje nukautas ieškomiausias pasaulio nusikaltėlis, teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ lyderis Abu Bakras al Bagdadis. Ilgai slapstęsis džihadistų lyderis žuvo per amerikiečių reidą Idlibo provincijoje. Tą per ką tik pasibaigusį specialų pareiškimą patvirtino Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

Senstant visuomenei ir kasmet didėjant socialinių paslaugų poreikiui, steigiami grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyventų dar galintys savimi pasirūpinti senjorai ar protinę negalią turintys darbingo amžiaus asmenys. Taip siekiama atlaisvinti globos namus nuolatinės slaugos reikalaujantiems asmenims. Savivaldybių, kurioms ir bus perduota grupinių gyvenimo namų priežiūra, atstovai sako, kad pertvarka – pačiu laiku, bet ateityje tai gali tapti sunkia finansine našta.

Artėjant žiemai, vis daugiau vairuotojų į autoservisus užsuka pakeisti padangų, o kelininkai skaičiuoja tūkstančius tonų druskos atsargų. Technikos darbas magistraliniuose ir krašto keliuose nuo šiol bus organizuojamas mobiliąja programėle.

Vokietijoje kraštutiniai dešinieji tikisi suduoti skaudų smūgį kanclerės Angelos Merkel krikščionims demokratams per rinkimus Tiuringijos žemėje. Rinkėjai šiandien renka naują šio rytų Vokietijos regiono valdžią. Pergalė prognozuojama populiariems dabartiniams valdantiesiems – kairiųjų partijai.

Pajūrio savivaldybės jau planuoja, ką veiks su joms perduotais švyturiais. Nidos, Juodkrantės ir Šventosios švyturius norima atverti lankytojams. Tikimasi, kad jau kitą vasarą į apylinkes bus galima pažvelgti iš keliasdešimties metrų aukščio.

Tarptautiniame Rygos kino festivalyje geriausiu vaidybiniu filmu išrinktas Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“. Tai jau antrasis šio filmo įvertinimas, prieš mėnesį jis pelnė pagrindinį prizą Atėnų kino festivalyje. Tai debiutinis Karolio Kaupinio ilgametražis vaidybinis filmas, pasakojantis apie paskutiniuosius pokario metus Lietuvoje.