Panorama. Akciją prieš psichologinį smurtą surengę medikai atviri: kenčia net ir jauniausia gydytojų karta – rezidentai

Vilniuje, Antakalnio kapinėse, šią popietę palaidotas paskutinysis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas. Po keletą dešimtmečių trukusių paieškų, šios išskirtinės partizaninio judėjimo asmenybės palaikai rasti birželį, Našlaičių kapinėse, vos už 38 metrų nuo tos vietos, kur aptikti ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai.

Akciją „Ne psichologiniam smurtui“ surengę medikai ėmė garsiau kalbėti apie patiriamas problemas – nuolatinį spaudimą, pervargimą. Gydytojai sako, kad dažnai rezidentus žemina jų vadovai ar sudaro nepalankius grafikus. Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad tariasi su medikais, kaip palengvinti jų darbą, bet darbo krūvius keisti gali tik pačios gydymo įstaigos.

Per maždaug mėnesį – penki vandalizmo atvejai Lietuvoje, kuriuos, spėjama, paskatino antisemitizmas. Žydų bendruomenės pirmininkė kelia klausimą, ar pakankamai daro valdžia, kad užkirstų kelią galbūt nebesuvaldomam antisemitizmui. Ji svarsto, ar nevertėtų keisti Baudžiamojo kodekso. Tačiau Vyriausybė ir įstatymų leidėjai tam reikalo nemato, o ekspertai pastebi, kad kovojant su antisemitizmu, yra ką keisti Lietuvos švietimo sistemoje.

Pakruojo rajono Linkuvos gyventojai skundžiasi turintys nuolat kęsti smarvę dėl miestelį beveik iš visų pusių supančių gyvulininkystės ūkių. Sužinoję, kad ruošiamasi statyti dar vieną didžiulį kompleksą, žmonės prašo pagalbos. Į naujos fermos statybas investavęs verslininkas planų atsisakyti neketina, mat gautos tarnybų išvados jo verslo plėtrai palankios.

Į Rusiją parskrido Jungtinėse Valstijose nuteista rusų agentė Marija Butina. Namo ji grįžo po pusantrų metų kalėjimo bausmės, kurią gavo už tai, kad veikė kaip neregistruota užsienio Vyriausybės agentė.

Aiškėja, kad dauguma per kelionę į Britaniją sunkvežimyje žuvusių migrantų galėjo būti ne Kinijos, kaip skelbta, o Vietnamo piliečiai, keliavę su padirbtais kiniškais dokumentais. Apie tai kalba ir žuvusių migrantų artimieji Vietname, įsitikinę, kad tarp aukų – jų šeimos nariai.

Nacionaliniame operos ir baleto teatre šį savaitgalį pristatoma neįprasta premjera – šokio opera „Amžinybė ir viena diena“. Muziką jai parašė lietuvių kompozitorė Rita Mačiliūnaitė, o šokį ir vaizdą kūrė spektaklio idėjos autorius, žymus Izraelio choreografas Itzikas Galilis.

Šiąnakt atšaukiamas vasaros laikas ir laikrodžiai bus pasukami vieną valandą atgal. Europos Komisija siūlo sezoninio laiko kaitaliojimo atsisakyti, tačiau valstybės narės neapsisprendžia, ar palaikyti šią iniciatyvą. Europos Sąjungos valstybės nutarė dar bent porą metų sukiojimo neatsisakyti. Lietuva nėra apsisprendusi, kurį laiką pasirinktų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau