Panorama. Boriso Johnsono pralaimėjimas: JK Vyriausybė ruošiasi pasitraukti iš ES be susitarimo

Parlamente pristabdytas „Brexito“ įstatymo svarstymas

Seimo Pirmininko epopėja Seime baigėsi – Viktoras Pranckietis išsaugojo postą. Slaptame balsavime „už“ V. Pranckiečio atstatydinimą balsavo 63 Seimo nariai, 5 „prieš“, 11 biuletenių sugadinta. Po šio balsavimo valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis suabejojo, ar Seime vis dar yra dauguma. R. Karbauskis žada aiškintis, kas iš koalicijos partnerių nebalsavo už V. Pranckiečio atstatydinimą.

Vidaus reikalų ministerija vidurdienį pranešė, kad gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje užgesintas, tačiau miesto meras sako, kad informaciją ministerija paskelbė skubotai. Tiesa, internete jau renkami parašai – mat žmonės reikalauja, kad vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė atsistatydintų. Alytaus mieste ir rajone ekstremalioji situacija neatšaukta.

Finansų ministras Seimui pateikė 2020-ųjų metų biudžetą. Anot opozicijos, finansų ministro darbas netenka prasmės ir jam reikia trauktis. Konservatorė Ingrida Šimonytė sako, kad savo pačių padarytą skylę biudžete valdantieji bando pridengti sveikatos draudimo fonde kaupiamu didžiuliu rezervu.

Aistros dėl Petro Cvirkos paminklo ir skvero – nerimsta. Vilniaus savivaldybės komisija gavo Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išvadas dėl P. Cvirkos dalyvavimo įkalinant rašytoją Kazį Jakubėną. Šią informacija istorinės atminties komisija žada naudoti priimant rekomendacinį siūlymą miesto valdžiai dėl paminklo likimo.

22 valandą Lietuvos laiku baigsis laikinas ugnies nutraukimas Šiaurės Sirijoje. Prieš kelias valandas kurdų sukilėliai paskelbė, kad paliko regioną. Recepas Tayyipas Erdoganas grasina, kad jeigu taip nebus, jų pajėgos smogs daug stipriau nei praeitą kartą. Pasitraukus amerikiečiams, lyderystės imasi Rusija. Vladimiras Putinas šiandien Sočyje priėmė Turkijos prezidentą ir teigė tikintis, kad judviejų geri santykiai padės išspręsti visas problemas.

Prieš metus suimtas Algirdas Paleckis Kauno apygardos teismo sprendimu lieka už grotų dar du mėnesius, nors prokurorai prašė jį suimti trims. Šnipinėjimu įtariamas buvęs Socialistinio fronto lyderis neigia įtarimus rinkus informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus. Prokurorė daugiau ikiteisminio tyrimo detalių neatskleidžia.

Japonijos imperatorius iškilmingoje ceremonijoje, stebint daugybei užsienio svečių, oficialiai įžengė į vadinamąjį Chrizantemų sostą. Ceremonijoje dalyvavo tik karališkosios šeimos nariai, kurie visą laiką tylėjo. Užsienio svečiai ceremoniją stebėjo iš kito pastato per stiklines sienas. Į sostą įžengusį imperatorių Naruhitą pasveikino ir iškilmėse dalyvavęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana. Sveikinime prezidentas linkėjo naujajam Japonijos monarchui kurti ir puoselėti klestinčią šalį.

Šįvakar Jungtinės Karalystės parlamentas balsuos, ar suteikti pirminį pritarimą premjero Boriso Johnsono pasiektam susitarimui su Europos Sąjunga. Vėliau parlamento nariai balsuos, ar sutinka pagreitinti visas procedūras, kad reikalingi įstatymai būtų priimti per tris dienas. Jeigu bent vieną iš dviejų balsavimų Vyriausybė pralaimės, žlugs pagrindinis Boriso Johnsono pažadas - išstoti iš Europos Sąjungos iki spalio 31-osios.

Jungtinės Karalystės parlamentas (329 balsai „už“; 299 – „prieš“) pritarė pirminiam Boriso Johnsono susitarimo siūlymui. Dabar premjeras sieks gauti patvirtinimą pagreitintoms procedūroms, kad parlamente būtų galima priimti visus reikalingus įstatymus ir dar iki lapkričio pirmosios išstoti iš Bendrijos.

Kupiškis neįgaliesiems - nesibaigiantis kliūčių ruožas. Neįgalieji piktinasi, kad miestas jiems visiškai nepritaikytas: į įstaigas sunku patekti, o kai kur įrengtos specialios įvažos beprasmės. Valdininkai pripažįsta, kad tinkamam miesto funkcionavimui reikia nemažų finansų, iš dalies gelbsti europinės lėšos. Tačiau neįgalieji abejoja, ar jos naudojamos tinkamai.

Vasaros pabaigoje lietuvių iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė sužinojo, kad jai patikėtas svarbus darbas - ji išrinkta kurti kitų metų Bolonijos vaikų knygų mugės vizualinį stilių. Praėjus keliems mėnesiams nuo malonios žinios, ji jau baigtą darbą pristatė ką tik pasibaigusioje Frankfurto mugėje.

Senosios muzikos ansamblis „Canto Fijorito“ pradeda koncertų ciklą, skirtą daugelio Vilniaus bažnyčių architektui – Jonui Kristupui Glaubicui. Pirmajam koncertui simboliškai pasirinkta Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios interjeras buvo pirmasis Glaubico darbas Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau