Panorama. Bręsta ugniagesių-gelbėtojų protestas: stinga lėšų ne vien sovietmečio technikai pakeisti, bet ir atlyginimams

Po keturių parų, pasisukus vėjui, gaisro dūmai ir aitrus kvapas pasiekė ir dalį Alytaus miesto. Dėl griuvusių stogo konstrukcijų ugniagesiams sunkiai sekėsi pasiekti vis dar smilkstančias padangas, panaudotas itin pavojingas putokšlis. Gyventojai gavo pranešimus apie situaciją mieste. Oro taršai nustatyti iš Lenkijos atvyko oro taršos matavimo mobilioji laboratorija. Kada gaisras bus užgesintas, niekas neprognozuoja.

Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje. „Vilmorus“ apklausos duomenimis – Nausėdą palaiko daugiau nei 80 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – maždaug pusės apklaustųjų palaikymą turintis premjeras Saulius Skvernelis. Į trečią vietą pakilo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, jį palaiko kiek mažiau nei pusė apklaustųjų.

Apklausų duomenimis, gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais-gelbėtojais. Šie sako, kad palankumas gali greitai išgaruoti, mat stinga lėšų ne vien sovietmečio technikai pakeisti, bet ir nestatutinių ugniagesių atlyginimams. Jau po kelių savaičių jie žada rengti protestus, o vėliau – ir streikus.

Biokuro gamintojai perspėja, kad Baltarusiškos elektros bandanti atsisakyti Lietuva, vis labiau priklausoma nuo kaimyninės šalies medienos. Mūsų šalies gamintojai perspėja, kad nutrūkus importui iš Baltarusijos, biokuro, o kartu ir šildymo kainos šautų į viršų. Energetikos ministras situacijos nedramatizuoja, ir džiaugiasi, kad dėl pigesnio biokuro gyventojai mažiau mokės už šildymą.

Po savaitės Lietuva iškilmingai atsisveikins su paskutiniuoju Aukštaitijos partizanu Antanu Kraujeliu-Siaubūnu. Jo sesuo sako, kad pagaliau bus ištesėtas 1965-aisiais žuvusiam broliui duotas pažadas tinkamai jį palaidoti.

Šiaurės Makedonija ruošiasi pirmalaikiams rinkimams. Šiaurės Makedonijos vyriausybė žada surengti pirmalaikius rinkimus, Europos Sąjungos viršūnėms nesugebėjus susitarti dėl galimybės šaliai prisijungti prie bendrijos.

Ved. Eglė Bučelytė.