Dienos tema. Edgaras Stankevičius: pagrindinės problemos – vaikų treniravimas ir nepakankamas kompetentingų trenerių buvimas (su vertimu į gestų k.)

Lietuvos futbolas – neišsemiama tema šalies sporto pasaulyje. Su kiekviena nesėkme akcentuojamos bėdos Lietuvos futbolo federacijoje, trenerių ruošimo bei jaunimo ugdymo sistemose. Ne išimtis ir šis atrankos į Europos futbolo čempionatą ciklas, kuriame mūsų rinktinė varžovams – lyg lengvas pasivaikščiojimas.

„Euro 2020“ atrankos turnyre Lietuvos rinktinė šią savaitę namuose 1:2 pralaimėjo serbams, išvykoje pralaimėjo 0:2 Ukrainai. Iš viso atrankos turnyre lietuviai žaidė 7 rungtynes: 1 lygiosios, 6 pralaimėjimai. Vienintelės lygiosios – su Liuksemburgu, kai rungtynės vyko namuose. Guostis galime tuo, kad Estija yra tokioje pačioje situacijoje, o Latvija – dar prastesnėje – po 8 žaistų rungtynių – tik pralaimėjimai. Visus pralaimėjimus dar yra patyrusios Gibraltaro ir San Marino vienuolikės.

FIFA reitinge Lietuva užima 131 vietą, o tai ne taip blogai, kaip prieš 2 metus, kai buvo 149-oje, tik kažin, ar tai gali paguosti. Kaip vertinti rinktinės žaidimą ir apskritai padėtį Lietuvos futbole, LRT laidoje „Dienos tema“ kalba LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.