„Laba diena, Lietuva“. Oficialu: Lietuva apsisprendė dėl dar vieno brangaus kariuomenės pirkinio

Lietuva apsisprendė: už 300 mln. eurų bus perkami šeši amerikietiški „Black Hawk“ sraigtasparniai. Lietuvos karinės pajėgos iki šiol naudojo dar sovietinės gamybos „Mi-8“ – atsinaujinimo reikėjo būtinai. Su tuo susijusios ir kitos problemos – dauguma šių sraigtasparnių detalių iki šiol gaminama tik Rusijoje, taigi perkant iš ten yra remiamos Kremliaus karinės ambicijos ir karinės operacijos užsienyje. Kokios yra naujųjų sraigtasparnių galimybės, pasakoja gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis.

Pirmalaikių Seimo rinkimų idėja. Vakar Seime vėl prasidėjus diskusijoms dėl Viktoro Pranckiečio, opozicinės jėgos pradėjo kalbėti, kad reikia pirmalaikių Seimo rinkimų. Ar tai padėtų išspręsti krizę Seime? Aistės Valiauskaitės reportažas iš Seimo.

JAV naktį įvedė rekordinius muitus prekėms, eksportuojamoms iš Europos Sąjungos. Jie įsigaliojo 7 val. ryto Lietuvos laiku – kaip tik tuo metu, kai Briuselyje posėdžiauja ES lyderiai. Kokių veiksmų imsis ES? Kaip Europos viršūnėms sekasi derėtis dėl septynerių metų Bendrijos biudžeto? Iš Briuselio – Edvardas Špokas.

Viena didžiausių mokytojų profsąjungų, nepatenkinta Vyriausybės kitąmet numatomu finansavimu švietimui, nusprendė inicijuoti streiką. Pagrindinis pedagogų netenkinantis dalykas – Vyriausybė nesilaiko susitarimo, kadangi derybos dėl to, kiek lėšų turėtų būti skirta švietimui, buvo baigtos dar liepą. Susitarime bendra suma siekė 118 mln. eurų, dabartiniame Vyriausybės biudžeto projekte – tik 55 mln. eurų. Pokalbis su Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu.

Prekybos kaina vartotojų kišenėse. JAV įvedė rekordinius muitus ES, tačiau tai nėra pirmas toks žingsnis – jų yra ir daugiau. Daugiausia kalbama apie JAV ir Kinijos prekybos karą, tačiau bendrąja prasme tai liečia visą pasaulio ekonomiką. Būtent šie prekybos karai, kuriuos nuolat įvairioms šalims skelbia JAV, kitais metais gali atnešti žalos kuri siektų apie 700 mlrd. dolerių. Tačiau už kiekvieną prekybos karą galų gale sumoka vartotojai. Situaciją komentuoja Jurgita Čeponytė.

Gaisras suvaldytas, aiškinamasi dėl taršos. Po didžiulio gaisro Alytuje, į miestą atvyko trys ministrai – Aplinkos apsaugos, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos. Miestiečiai skundžiasi oro tarša, specialistai teigia, kad ji neviršyja normų. Alytaus rajone, kur šiandien vėjas atnešė dūmus ir susidarė smogas, gyvenantys žmonės sumaištyje: vieni skundžiasi svaigstančia galva, kiti – kad jais niekas nesirūpina.

Savaitės politinių įvykių apžvalga su politologe Rita Urbonaite. Krizė Seime – ar sulauksime pirmalaikių rinkimų? Prezidento šimtadienis – ar tikrai buvo padaryta tik viena klaida?

„Brexito“ poveikis lietuviams. Vakar britų premjeras Borisas Johnsonas džiaugėsi pasiektu susitarimu – kaip reagavo šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai? Kokiomis nuotaikomis gyvena išeiviai? Klausiame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Asanavičiūtės.

Pasaulio galingieji „pro šalį“. Donaldas Trumpas susitikime su Italijos prezidentu pareiškė, kad „JAV ir Italiją saitai sieja nuo Senovės Romos laikų“. Šį ir kitus pasaulio galingųjų pasisakymus komentuoja Jolanta Paškevičiūtė.

„Sodra“: kaip (ne)galima elgtis sergant? Šaltasis metų laikas kartu atsineša ir ligas, o su jomis – didėja ir nedarbingumo lapelių skaičius. Kokie mitai sklando apie tai, ką galima ir ko negalima daryti turint nedarbingumo lapelį, kalbiname „Sodros“ komunikacijos skyriaus vedėją Saulių Jarmalį.

Socialinių tinklų apžvalga. Ją pristato Karolina Panto.

Ved. Deividas Jursevičius.