Panorama. Britiškas triumfas: paskutinėmis valandomis pasiektas „Brexito“ susitarimas

Valdantiesiems pavyko pasiekti, kad dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo būtų balsuojama dar kartą – antradienį. Tam pritarė šešiasdešimt Seimo narių, prieš buvo keturiasdešimt penki, keturi susilaikė.

Seimas pradėjo svarstyti prezidento teikimą šiek tiek daugiau, nei siūlo Vyriausybė, didinti senatvės pensijas. Kad tam atsirastų pinigų, Gitanas Nausėda siūlo didinti mokesčius dividendams, kapitalui ir individualiai veiklai, jei pajamos viršija 35 000 eurų per metus, ir daugiau, nei siūlo Vyriausybė, mažinti lengvatą žemdirbių dyzelinui.

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų vidurio dalis visuomenės kompensuojamus vaistus gautų nemokamai. Tarp tokių žmonių – visi septyniasdešimt penkerių metų ir vyresni gyventojai, vaikai iki aštuoniolikos metų, pirmą invalidumo grupę turintys asmenys ir pensininkai su dideliu specialiųjų poreikiu lygiu.

Europos Sąjungos lyderiai vienbalsiai palaimino paskutinėmis valandomis pasiektą „Brexito“ susitarimą. Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sakė, kad džiaugiasi susitarimu, tačiau liūdi dėl britų pasitraukimo. Tačiau ne viskas taip paprasta – susitarimui dar turi pritarti britų parlamentas.

Alytuje tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus oro tarša miesto ir rajono gyventojams nekelia. Aplinkos ministro teigimu, atsakomybė dėl gaisro tenka įmonės savininkui.

Generalinė prokuratūra konstatavo, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus, liepdamas nuimti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą. Klausimas dėl Kazio Škirpos vardu pavadintos alėjos pervadinimo atmestas, paliekant žemesnės instancijos prokuroro nutarimą.

Lietuva susitarė apsikeisti šnipinėjimu apkaltintais asmenimis su Rusija, dėl to Seimui pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios aiškiau apibrėžtų prezidento teisę suteikti malonę už šnipinėjimą nuteistiems asmenims. A. Paulausko nuomone, dabartinis 79 BK str. jau įgalioja prezidentui leisti suteikti malonę norinčiam asmeniui – kodėl reikia atskiro straipsnio, skirto šnipinėjimui?

Jungtinių Valstijų viceprezidentas Mike'as Pence'as skubiai atvyko į Ankarą, kad spaustų Turkiją nutraukti karinę operaciją Sirijos šiaurėje prieš kurdus.

„Vėžys – ne sloga“. Su tokiu šūkiu šiandien prie Seimo surengtas mitingas. Jo dalyviai ragino politikus didinti onkologinių ligų gydymo ir vaistų prieinamumą, organizuoti daugiau prevencinių programų, rinkti statistiką apie sergamumą onkologinėmis ligomis Lietuvoje, kuri padėtų efektyviau pirkti vaistus. Reportažą iš mitingo paruošė Urtė Korsakovaitė.

Teisiami greitosios darbuotojai. Kėdainių greitosios pagalbos medikas ir vairuotojas teisiami dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, kai vežant sąmonės netekusį kėdainietį virto ratukai su neštuvais, o ligonis buvo sunkiai sužeistas. Po operacijos mirusio vyro artimieji iš Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro siekia prisiteisti 200 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Po daugiau nei 100 metų atveriami nauji Katedros požemiai. Naujųjų maršrutų lankytojai galės apžiūrėti vienų seniausių Lietuvoje mūrų, XIII-XIV a. bokšto ir laiptų liekanas, istoriškai neįkainojamus Jogailos ir Vytauto katedros mūrus, skirtingas laidojimo tradicijas menančias XVI–XIX a. kriptas ir mauzoliejų.

Valstybinė kultūros paveldo komisija kreipėsi į Lietuvos paštą, kad ši neparduotų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų bei pritaikytų juos visuomenės poreikiams.