LRT RADIJO žinios. Irena Degutienė teigia, kad šiuo metu šalyje yra svarbesnių problemų nei asmenybių klausimai

„Valstiečių ir žaliųjų“ seniūnui Ramūnui Karbauskiui paskelbus, kad traukiasi iš seniūno posto ir ketina užimti Seimo pirmininko ar vicepirmininko pareigas, Agnė Širinskienė LRT TELEVIZIJOJE „Dienos temoje“ teigia, kad koalicijos taryba turės rinktis ir svarstyti, kokį kandidatą į šią poziciją rems. Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė teigia neigiamai vertinanti, kad tiek laiko sprendžiami asmenybių klausimai, jos nuomone šalyje šiuo metu yra svarbesnių problemų.

JAV, reaguodamos į Ankaros puolimą prieš kurdų kontroliuojamas teritorijas Sirijos šiaurėje, paskelbė sankcijas dviem Turkijos ministerijoms ir trims ministrams. Prezidento Donaldo Trumpo įsakymu nurodyta atnaujinti muitus Turkijos plienui ir nutraukti derybas dėl prekybos.

Lenkijos valdančioji dešiniojo sparno partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) laimėjo sekmadienio rinkimus Lenkijoje ir užsitikrino absoliučią daugumą žemesniuosiuose rūmuose, tačiau Senate daugumą laimėjo opozicija.

Ukrainai minint gynėjų dieną, tūkstančiai ukrainiečių Kijeve protestavo prieš Vyriausybės taikos planą, pagal kurį prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms būtų suteikta platesnė autonomija.

Prestižinė „Man Booker“ premija už grožinę literatūra šiemet atiteko dviems autorėms: kanadiečių rašytojai Margaret Atwood už „Liudijimus“ ir anglų rašytojai Bernardine Evaristo už knygą „Mergina, moteris, kita“.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.