Kultūros diena. Legendinė Leonardo da Vinčio Mona Liza grąžinta į savo vietą Luvre

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Šįvakar Artūro Areimos teatras pristato spektaklį „Electronic City“, pastatytą pagal vokiečių dramaturgo Falko Richterio pjesę. Su spektakliu „Po ledu“ teatro trupė neseniai viešėjo Kinijoje, kur buvo paprašyti cenzūruoti spektaklį.

Dokumentinių filmų festivalyje „Nepatogus kinas” šiemet pristatomas Vytauto Puidoko filmas „El Padre Medico” apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Pirminė idėja – parodyti, kaip Lietuvos išeiviai darė gerus darbus, pamažu nyko. Pokalbiai su vietiniais gyventojai ir įvairios istorijos pradėjo įnešti vis daugiau šešėlio į herojaus istoriją.

Klaipėdoje įkurtas „Taško teatras” – tai šiemet Valentino Masalskio kursą baigę aktoriai, kurie režisieriaus patarimu nutarė neišsibarstyti ir mėginti kurti kartu. Pasklidus šiai žiniai imta juokauti, esą visi dėstytojo V. Masalskio studentų kursai turės po teatrą, mat Klaipėdos jaunimo teatro branduolį sudaro pirmasis Klaipėdos universitete surinktas Masalskio kursas.

Kokia visuomeninio transliuotojo reikšmė kultūros gyvenime? Pokalbis su LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene.

Leonardo da Vinčio Mona Liza grąžinta į savo vietą Luvre. Salė, kurioje šedevras paprastai eksponuojamas, buvo renovuojama, todėl kūriniui buvo suteiktas laikinas prieglobstis kitoje muziejaus vietoje. Dabar atnaujinta ne tik salė, bet ir neįkainojamą paveikslą dengiantis stiklas.