Panorama. Nuo agresyvių keturkojų nukenčia vis daugiau laiškininkų: pradėta prevencinė akcija „Šuo (ne)kanda“

LRT Tyrimų skyriui paskelbus, kad būsimasis Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė dalyvavo medžioklėje su ministrais ir Vyriausybės kancleriu, premjeras teigia to nesureikšminantis. Anot Sauliaus Skvernelio, reikalai nėra sprendžiami medžioklėje. Rytoj Seimo konservatoriai pasiaiškinti į Seimą kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

BNS duomenimis, dėl korupcijos sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Policijos departamento teigimu, jis ir kitas buvęs vieno iš Kauno policijos padalinių vadovas sulaikytas kartu su asmenimis, kurie kelerius metus organizavo nelegalaus alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį, tačiau klausimai buvo įslaptinti. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ryte Seime pristatė galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją dalyvauti operacijoje „Įgimtas ryžtas“ prieš grupuotę „Islamo valstybė“, tačiau prieš tarybos posėdį patikino, kad tai nebus pastarosios pokalbių tema.

Artilerijos ir lėktuvų smūgiais iš oro Turkija pradėjo puolimą Šiaurės Rytų Sirijoje, iš kur dar šią savaitę pasitraukė amerikiečių kariai. Stebėtojai skelbia apie tūkstančius bėgančių žmonių. Apie žuvusiuosius pranešantys kurdai civilius kviečia priešintis ir šiandien paskelbė mobilizacija. Tarptautinė bendruomenė ragina Ankarą stabdyti karinę operaciją.

Tęsiant Seimo Nacionalinio saugumo komiteto tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusija, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis pateikė komitetui reikalingą informaciją. Saugumo vadovas detaliai nevertino I. Rozovos ryšių pavojingumo, tačiau neslėpė, kad tyrimas dėl jos vyko daug metų. Komiteto vadovas Dainius Gaižauskas teigė, kad kol kas, atsižvelgiant į pateiktą informaciją, atrodo, kad jos pakanka pradėti tyrimą.

Valdantieji atsitraukė – LRT valdybos idėjos atsisako. Vietoj to siūlo stiprinti LRT tarybą ir prie jos steigti komitetus. Ekspertų teigimu, taryba jau dabar atlieka ir valdymo, ir priežiūros funkciją. Anot Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio, taip taryba gaus daugiau funkcijų ir atsakomybės. Su pasiūlymu sutinka ir LRT taryba. Jos narių teigimu, taryba jau dabar veikia taip, kaip siūloma apibrėžti įstatymu.

Mažiausiai du žmonės žuvo, dar du sužeisti per šaudynes Vokietijos Halės mieste. Šalies dienraščiai skelbia, kad šaudynės įvyko prie sinagogos. Liudininkų ir vietos žiniasklaidos teigimu, šaulys vilkėjo kariškais drabužiais, turėjo keletą ginklų.

Nobelio premijos laureatais už pasiekimus chemijos srityje paskelbti amerikietis Johnas B. Goodenoughas, M. Stanley Whittinghamas ir Akira Yoshino. Apdovanojimas jiems skirtas už ličio jonų baterijų sukūrimą.

Nuo agresyvių šunų pastaraisiais metais nukenčia vis daugiau laiškininkų. Todėl „Lietuvos paštas“ pradėjo prevencinę kampaniją „Šuo (ne)kanda“.

Nuo gruodžio vidurio dėl ligų ir kenkėjų pavojaus Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, griežtinama augalų ir jų produktų įvežimo iš trečiųjų šalių tvarka. Tai labiausiai palies keliaujančius žmones – norint iš trečiųjų šalių atsivežti net ir mažus kiekius vaisių, daržovių, sodinukų, sėklų, gėlių, reikės pateikti sveikatingumą įrodantį dokumentą. Išimtis bus taikoma tik penkių rūšių vaisiams.

Vyriausioji rinkimų komisija per kitus Seimo rinkimus Vilniuje siūlo steigti naują Pašilaičių apygardą, o naikinti dvi apygardas – Dzūkijos ir Pietų Žemaitijos. Pasak komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės, projektas nėra galutinis, siūlymų laukiama iki lapkričio 8-osios.

Pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų Vilniuje ant Tauro kalno stovėję Profsąjungų kultūros rūmai. Planuojama, kad jų nebeliks iki metų pabaigos. Rūmus puošę Algimanto Stoškaus vitražai bus išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui. Nugriovus Profsąjungų kultūros rūmus, pagal ispanų architektų projektą bus statoma Nacionalinė koncertų salė.

Kultūra. Šiauliuose nesutariama, kas turėtų pasirūpinti vienu svarbiausių miesto istorijai pastatų – Zubovų rūmais. Uždarius juose veikusį Menų fakultetą, universitetui šis objektas – ne pagal kišenę, o miesto valdžia pastato perimti neskuba.

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, artėjant 100-mečiui, visuomenei pristato vertingiausius ir įdomiausius XIV–XXI a. dokumentus. Daugelis jų yra įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau