Panorama. Nuo agresyvių keturkojų nukenčia vis daugiau laiškininkų: pradėta prevencinė akcija „Šuo (ne)kanda“

LRT Tyrimų skyriui paskelbus, kad būsimasis Valstybinių miškų urėdijos vadovas ``````37Valdas Kaubrė38`````` dalyvavo medžioklėje su ministrais ir Vyriausybės kancleriu, premjeras teigia to nesureikšminantis. Anot Sauliaus Skvernelio, reikalai nėra sprendžiami medžioklėje. Rytoj Seimo ``````79konservatoriai80`````` pasiaiškinti į Seimą kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką ir Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

BNS duomenimis, dėl korupcijos sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas ``````141Donatas Karalukas142``````. Policijos departamento teigimu, jis ir kitas buvęs vieno Kauno policijos padalinių vadovas sulaikytas kartu su asmenimis, kurie kelerius metus organizavo nelegalaus alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Prezidentas ``````203Gitanas Nausėda204`````` sušaukė Valstybės gynimo tarybos posėdį, tačiau klausimai buvo įslaptinti. Krašto apsaugos ministras ``````229Raimundas Karoblis230`````` ryte Seime pristatė galimą Lietuvos karių siuntimą į Siriją dalyvauti operacijojeĮgimtas ryžtasprieš grupuotę „``````261Islamo valstybė262``````“, tačiau prieš tarybos posėdį patikino, kad tai nebus pastarosios pokalbių tema.

Artilerijos ir lėktuvų smūgiais oro Turkija pradėjo puolimą Šiaurės Rytų Sirijoje, kur dar šią savaitę pasitraukė amerikiečių kariai. Stebėtojai skelbia apie tūkstančius bėgančių žmonių. Apie žuvusiuosius pranešantys ``````343kurdai344`````` civilius kviečia priešintis ir šiandien paskelbė mobilizacija. Tarptautinė bendruomenė ragina Ankarą stabdyti karinę operaciją.

Tęsiant Seimo Nacionalinio saugumo komiteto tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusija, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis pateikė komitetui reikalingą informaciją. Saugumo vadovas detaliai nevertino I. Rozovos ryšių pavojingumo, tačiau neslėpė, kad tyrimas dėl jos vyko daug metų. Komiteto vadovas Dainius Gaižauskas teigė, kad kol kas, atsižvelgiant į pateiktą informaciją, atrodo, kad jos pakanka pradėti tyrimą.

Valdantieji atsitraukėLRT valdybos idėjos atsisako. Vietoj to siūlo stiprinti LRT tarybą ir prie jos steigti komitetus. Ekspertų teigimu, taryba jau dabar atlieka ir valdymo, ir priežiūros funkciją. Anot Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio, taip taryba gaus daugiau funkcijų ir atsakomybės. Su pasiūlymu sutinka ir ``````581LRT taryba582``````. Jos narių teigimu, taryba jau dabar veikia taip, kaip siūloma apibrėžti įstatymu.

Mažiausiai du žmonės žuvo, dar du sužeisti per šaudynes Vokietijos Halės mieste. Šalies dienraščiai skelbia, kad ``````639šaudynės640`````` įvyko prie sinagogos. Liudininkų ir vietos žiniasklaidos teigimu, šaulys vilkėjo kariškais drabužiais, turėjo keletą ginklų.

Nobelio premijos laureatais pasiekimus chemijos srityje paskelbti amerikietis Johnas B. Goodenoughas, M. Stanley Whittinghamas ir Akira Yoshino. Apdovanojimas jiems skirtas ličio jonų baterijų sukūrimą.

Nuo agresyvių šunų pastaraisiais metais nukenčia vis daugiau laiškininkų. Todėl „``````743Lietuvos paštas744``````“ pradėjo prevencinę kampanijąŠuo (ne)kanda“.

Nuo gruodžio vidurio dėl ligų ir kenkėjų pavojaus Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, griežtinama augalų ir produktų įvežimo trečiųjų šalių tvarka. Tai labiausiai palies keliaujančius žmonesnorint trečiųjų šalių atsivežti net ir mažus kiekius vaisių, daržovių, sodinukų, sėklų, gėlių, reikės pateikti sveikatingumą įrodantį dokumentą. Išimtis bus taikoma tik penkių rūšių vaisiams.

``````867Vyriausioji rinkimų komisija868`````` per kitus Seimo rinkimus Vilniuje siūlo steigti naują Pašilaičių apygardą, o naikinti dvi apygardasDzūkijos ir Pietų Žemaitijos. Pasak komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės, projektas nėra galutinis, siūlymų laukiama iki lapkričio ```929Islamo valstybė930```-osios.

Pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų Vilniuje ant Tauro kalno stovėję Profsąjungų kultūros rūmai. Planuojama, kad nebeliks iki metų pabaigos. Rūmus puošę Algimanto Stoškaus vitražai bus išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui. Nugriovus Profsąjungų kultūros rūmus, pagal ispanų architektų projektą bus statoma ``````1019Nacionalinė koncertų salė1020``````.

``````1021Kultūra1022``````. Šiauliuose nesutariama, kas turėtų pasirūpinti vienu svarbiausių miesto istorijai pastatųZubovų rūmais. Uždarius juose veikusį Menų fakultetą, universitetui šis objektasne pagal kišenę, o miesto valdžia pastato perimti neskuba.

Nacionalinė ``````1083Martyno Mažvydo biblioteka1084``````, artėjant ```10871088```-mečiui, visuomenei pristato vertingiausius ir įdomiausius XIVXXI a. dokumentus. Daugelis yra įtraukti į ``````1119UNESCO1120`````` programos „``````1123Pasaulio atmintis1124``````“ Lietuvos nacionalinį registrą.