(Ne)emigrantai. Skaudi žmonos išdavystė, patirtas gyvenimo „dugnas“ ir pagalba nusikaltėliams

Šįvakar laidoje:

Londone įsikūrusi emigrantė Aistė dirba neeilinį darbą. Globos įstaigoje ji teikia paslaugas žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų. Tai sugriežtinto saugumo zona, kurioje mažais žingsneliais į visuomenę grįžti ruošiasi kraupiausius nusikaltimus Anglijoje įvykdę psichikos ligoniai: persekiotojai, maniakai, žudikai, prievartautojai. Aistė sako, kad savo darbe mato didelę prasmę: „Kai reikėjo išsirinkti profesiją, pasirinkau dirbti ne dėl savęs, o dėl kitų.“ Ji įsitikinusi, kad net ir didžiausi nusikaltėliai privalo sulaukti atgailos.

Grįžęs į Lietuvą audinių fermos prižiūrėtojas Vaidotas patyrė šoką. Mat Danijoje vyras sunkiai dirbo, siuntė namo pinigus, o vieną dieną, netikėtai grįžęs į Lietuvą, sužinojo, kad jo žmona jau kurį laiką susitikinėja su kitu vyru. Šią skaudžią patirtį emigrantas Vaidotas įvardina kaip didžiausią pažeminimą, nutikusį jo gyvenime. Pašnekovas neslepia: „Maniau, kad jau niekada nebesusirasiu antros pusės ir liksiu vienišas.“ Tačiau Vaidoto gyvenimą pakeitė internetinių pažinčių puslapis.

„Sveiki sugrįžę“: „Kartais reikia pasiekti dugną, kad suprastum, ko nori iš gyvenimo“, sako asmeniniu treneriu dabar dirbantis vilnietis Ivanas. Savo „dugnu“ jis vadina emigracijos istoriją, kai atsidūrė gyvenimu nusivylusių ir nuolat alkoholį vartojančių žmonių rate. Į Lietuvą Ivaną sugrąžino meilė tautietei Ugnei, o kartu gimtinėje atrado ir savo svajonių profesiją. Emigracijoje padarytų klaidų Ivanas kartoti nenorėtų, tačiau džiaugiasi, kad tiek daug išgyveno ir suprato, ko nori iš tikrųjų.

Ved. Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.