Panorama. Istorinė akimirka: Sigitas Tamkevičius – ketvirtasis lietuvis, kuriam Vatikane suteiktas kardinolo titulas

Kauno arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui Vatikane suteiktas kardinolo titulas. Tamkevičius tapo ketvirtuoju lietuviu kardinolu per visą istoriją. Tamkevičius sako, kad jo paskyrimas – visos Lietuvos bei šalies katalikų bažnyčios nuopelnas.Petro bazilikoje vykusios konsistorijos metu popiežius Pranciškus iš viso paskyrė 13 naujų kardinolų.

Interneto aukcione toliau mažinama vieno iškiliausių lietuvių poetų Bernardo Brazdžionio archyvo kaina: prieš dvi savaites pradinė buvusi beveik pustrečio milijono dolerių, praėjusią savaitę sumažėjo 30 kartų iki 84-ių tūkstančių, o dabar skelbiama dar perpus mažesnė – 42 tūkstančiai dolerių.

Seimas pradėjo svarstyti, ar įvesti centralizuotą priėmimą į darželius ir mokyklas visoje Lietuvoje. Projekto iniciatoriai sako, kad tai užkirs kelią korupcijai darželiuose, kur vietų trūksta, ir padės geriau planuoti mokyklų tinklą. Tačiau kai kurios savivaldybės tokį siūlymą vertina skeptiškai.

Seimo Etikos sargai siūlo praplėsti sąrašą, kam politikai galėtų naudoti parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Tarp siūlymų – vanduo ar kava renginių svečiams, įvairūs kursai, tobulinimasis, trumpalaikė automobilių nuoma.

Taline buvo išmontuota paskutinė „Danske Bank“ simbolika. Estijos finansų inspekcija pradėjo Danijos banko filialo Estijoje likvidavimo procedūrą. Toks sprendimas priimtas dėl pinigų plovimo skandalo.

Po ilgus mėnesius trukusios aklavietės atnaujintos derybos tarp Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos. Delegacijos susitinka Švedijos sostinėje Stokholme, akylai saugomoje vienoje iš Stokholmo salų.

Amerikos įstatymų leidėjai demokratai kaltina Baltuosius rūmus nebendradarbiaujant, kai Kongrese tiriama apkalta prezidentui ir pareikalavo iki spalio 18-osios pateikti dokumentus, susijusius su liepą 25-ąją vykusiu Donaldo Trampo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbiu telefonu.

Labdaros organizacijos virsta atliekų tvarkytojomis. Žmonės maišais neša nereikalingus drabužius, kurie visiškai netinkami dėvėti. Organizacijų atstovai priversti sukti galvas, kaip tokių atliekų atsikratyti, nes jų mesti į įprastus konteinerius negalima, o išvežti – kainuoja. Dėl susiklosčiusios situacijos kai kur jau ribojamas drabužių priėmimas.

Iškart po Panoramos LRT pradeda transliuoti pagal BBC formatą sukurtą projektą „Šok su žvaigžde“. Kiekvieną šeštadienį tiesioginiame eteryje ant parketo suksis žinomi veidai ir šokio profesionalai. Iš viso žiūrovus džiugins net dvylika porų, kurios projektui pradėjo ruoštis dar vasarą.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau