Žinios. Lietuvos bankai priešinasi naujiems mokesčiams

Lietuvoje prasideda valstybinio lygio pratybos, per kurias bus mokomasi reaguoti į Baltarusijoje statomos atominės elektrinės avariją. Aktyviausi mokymai vyks ryt ir poryt Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose; jie patenka į 30-ies kilometrų – skubių apsaugomųjų veiksmų – zoną. Čia planuojama 150 savanorių evakuacija, bus imituojamas gyventojų sanitarinis švarinimas, dalijamos jodo tabletės. Gyventojai raginami likti ramūs, jei pamatytų pareigūnus su apsauginiais drabužiais.

Lietuvos bankų asociacija kritiškai vertina naujus valdančiųjų pasiūlytus mokesčius bankams ir šiandien pristatys, kokį poveikį jie turės gyventojams ir valstybei. Pasak asociacijos, dėl naujo mokesčio brangs būsto bei verslo paskolos, bankų paslaugos ir šaliai bus padaryta ekonominė žala.

Šiandien komunistų valdoma Kinija švenčia 70-ąsias liaudies respublikos įkūrimo metines. Ta proga vyksta daug pompastiškų renginių – nuo 70 tūkst. baltų balandžių paleidimo „didžiajam vairininkui“ Mao Zedongui atminti iki neregėto masto karinio parado Pekino centre. Parado pradžioje kalbą sakęs prezidentas Xi Jinpingas teigė, kad jokia galia negali sudrebinti Kinijos valstybės.

Komunistinei Kinijai minint 70-metį, Vilniuje rengiama pilietinė akcija režimo terorui pasmerkti ir jo aukoms pagerbti. Vidurdienį ant Baltojo tilto vyks Tibeto rėmimo grupės ir kelių Seimo narių organizuojamas minėjimas. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent čia prieš savaitę Vilniuje neteisėtai pakabintais plakatais Kinijos ambasada kvietė į su sostinės savivaldybe nesuderintą Kinijos liaudies respublikos 70-mečiui skirtą fejerverkų šventę. Kilus visuomenės pasipiktinimui, savivaldybė šį renginį atšaukė. Kinijos ambasada tada teigė, kad minėjimas yra kultūrinė šventė ir ji neturi būti politizuojama.

Lietuvoje prieš du dešimtmečius beveik išnykęs Skersnukis grįžta į upes. Žuvininkystės tarnyba ėmė šias į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas žuvis veisti dirbtinai. 15 tūkst. jauniklių jau paleista į Šventąją.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau