Panorama. Gitano Nausėdos kalba JT Asamblėjoje: Rusija bando destabilizuoti kaimynines šalis ir slapstosi nuo teisingumo

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmojoje kalboje Jungtinėse Tautose pareiškė, kad Rusija bando destabilizuoti kaimynines šalis. Lietuvos vadovas apkaltino Rusiją dėl kišimosi į mūsų šalies suverenitetą ir slėpimo nuo teisingumo tuos, kurie Sausio 13-ąją įvykdė nusikaltimus žmoniškumui.

Valdantieji svarsto apie naujus mokesčius bankams ir prekybininkams. Taip jie ketina surinkti lėšų į biudžetą vaiko pinigams ir pensijoms didinti. Anot „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, tokie mokesčiai logiški ir būtų socialiai teisingi, o premjeras Saulius Skvernelis sako – abu mokesčiai svarstytini.

Lietuvos pasirengimas galimai avarijai Baltarusijos atominėje sukiršino Vidaus reikalų ministeriją ir Vilniaus savivaldybę. Kitą savaitę rengiamose nacionalinėse pratybose atsisakanti dalyvauti savivaldybė sako, kad planai daugiau primena imitaciją: vengiant parodyti klaidas, mokymai bus rengiami tik keliuose kaimuose.

Socialiniai darbuotojai surengė akciją – „Kiek galime gintis rankinėmis?“. Išdėlioję jas prie Vyriausybės, piketuotojai bandė parodyti, kad tai vienintelis jų ginklas prieš agresyvius klientus. Pasak Socialinių darbuotojų, tai sunkus ir prastai apmokamas darbas – mat vidutinė alga tesiekia 650 eurų.

Paviešintas žvalgybos informatoriaus skundas apie Donaldo Trumpo pokalbį su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu. Skunde D. Trumpas kaltinamas piktnaudžiavęs prezidento galiomis.

Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas nepatvirtino Rumunijos ir Vengrijos siūlomų kandidatų į Europos Komisiją, nes įstatymų leidėjų netenkino jų atsakymai į pateiktus klausimus dėl galimo interesų konflikto.

Sulaukęs 86-erių mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Jacquesas Chiracas. Pastarojo palaikymą atkuriant Lietuvos nepriklausomybę prisimena Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Pranešama, kad Europos aeronautikos milžinė „Airbus“ patyrė seriją kibernetini atakų prieš savo tiekėjus. Išpuolių tikslas buvo išgauti kompanijos techninių paslapčių. Įtariama, kad atakų kilmė susijusi su Kinija.

Seimas ėmėsi naujų alkoholio ribojimų. Nuo kitų metų lapkričio bus draudžiama stipresnį nei 22 laipsnių alkoholį pardavinėti mažuose atplėšiamuose indeliuose. Neliks ir stipresnio nei 6 laipsnių alaus plastikinėje taroje.

Europos festivalių asociacija išrinko geriausius kultūros ir meno festivalius. Apdovanojimas įteiktas ir Lietuvos tarptautiniam aktualiosios muzikos festivaliui „Gaida“.

Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta paroda, pasakojanti Vilniaus Didžiosios gatvės istoriją. Tai antroji parodų ciklo apie Vilniaus gatves dalis.