Panorama. Šiąnakt JT Asamblėjoje kalbą sakysiantis Nausėda pakvietė Trumpą apsilankyti Lietuvoje

Lietuvos bankas prognozuoja, kad kitąmet gerokai lėtės ūkio plėtra, algų augimas, augs kainos. Pasak Lietuvos banko Ekonomikos tarnybos direktoriaus Gedimino Šimkaus, bene daugiausia brangs paslaugos, o atokvėpio galima tikėtis tik tuo metu, kai jau pradės kilti darbo užmokestis. Tad gyventojai turėtų atsakingai prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus ir taupyti.

Baltieji rūmai paviešino Donaldo Trumpo ir Volodymyro Zelenskio pokalbio telefonu nuorašą, įrodantį, kad Jungtinių Valstijų prezidentas ragino Ukrainos vadovą pasidomėti Joe Bideno sūnaus verslo ryšiais. Pasak Trumpo, nuorašas įrodo, kad pokalbis buvo tinkamas, o demokratų pradėtas tyrimas dėl apkaltos – raganų medžioklė.

Jungtinių Tautų forumas: antroji diena. Prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė Donaldą Trumpą apsilankyti Lietuvoje. Šiandien Lietuvos vadovas sakys kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Apkaltos krizės sūkuryje atsidūręs Ukrainos prezidentas jau pareiškė, kad pasaulis negali jaustis saugus, kol Rusija kariauja su jo šalimi. Tuo metu Irano prezidentas atmetė europiečių bandymus surengti jo susitikimą su Trumpu ir apkaltino jį dėl nuožmiausio ekonominio terorizmo.

Kitą savaitę į Lietuvą pusmečiui atvyksta Jungtinių Valstijų rotacinės pajėgos. Pusė tūkstančio amerikiečių Lietuvoje treniruosis su mūsų kariais. Pirmą kartą nuo 2014-ųjų amerikiečiai atvyksta ne tik į tarptautines pratybas, bet ir ilgesniam laikotarpiui.

Kelios dešimtys Baltarusijos inteligentų prašo Lietuvos perduoti baltarusių nacionalinio didvyrio Konstantino Kalinausko palaikus Baltarusijai, kad šie būtų perlaidoti. Tačiau Vyriausybė sako tokio prašymo nesvarstanti, o K. Kalinauskas su kitais sukilėliais bus perlaidoti Rasų kapinėse Vilniuje lapkritį.

Į Lietuvą atvyko ir su Seimo komitetais susitiko Kinijos parlamentarai: Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas bei Užsienyje gyvenančių kinų reikalų komiteto narys.

Po Jungtinės Karalystės Aukščiausiojo Teismo verdikto, kad premjero sprendimas sustabdyti parlamento darbą buvo neteisėtas, įstatymų leidėjai sugrįžo į Vestminsterį. Opozicija pabrėžia, kad po teismo išaiškinimo Vyriausybė patyrė gėdą, o dalis parlamentarų premjerą Borisą Johnsoną ragina atsistatydinti.

Izraelio prezidentas naująją Vyriausybę pavedė formuoti dabartiniam šalies premjerui Benjaminui Netanyahu. Apie šį sprendimą paskelbta pasibaigus Reuveno Rivlino susitikimui su Netanyahu ir pagrindiniu jo varžovu Beniu Gancu.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyba nutarė kurti naują politinę partiją ir ieškoti naujo lyderio. Šiuo metu jai vadovauja Remigijus Žemaitaitis.

Turgus kratosi centralizuotos apskaitos. Nuo kitų metų spalio Vyriausybė planuoja visose turgavietėse įvesti centralizuotą apskaitos sistemą. Asociacijos „Prekyvietės ir turgavietės“ vadovas Vytenis Butkevičius sako: „Į šiuos Vyriausybės planus sureagavome neigiamai ir jau imamės veiksmų.“

Šiąnakt Lietuvos laiku Niujorke išdalyti dar vieni „Emmy“ apdovanojimai, šįkart –naujienų ir dokumentikos kategorijose. Šiems apdovanojimams nominuotas ir lietuvės, buvusios LRT žurnalistės, Viktorijos Mickutės prodiusuotas darbas, sukurtas Al Jazeera televizijoje. „Nors apdovanojimas atiteko kitam projektui, patekti tarp nominantų – didžiulis įvertinimas“, sako Viktorija Mickutė.

Niujorko „Metropolitan opera“ nutraukė sutartį su legendiniu ispanų tenoru Plácido Domingo, kuris kaltinamas seksualiniu priekabiavimu. P. Domingo pareiškė daugiau niekada nebedainuosiantis šiame operos teatre, kuriame debiutavo prieš 51 metus.

Seimo darbo grupėje dėl LRT – valdančiųjų siūlymas kultūros anonsus rodyti tik nemokamai. Tiek kultūrininkai, tiek LRT atstovai peikia idėją.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda koncertų sezoną. Pasak maestro Gintaro Rinkevičiaus, šį rudenį orkestras rengia įspūdingą ciklą – atliks Šostakovičiaus ir Bruknerio simfonijas.

Akcija „Metų knygos rinkimai“ penkioliktą kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Šiandien paskelbtos keturių kategorijų geriausios metų knygos ir pradėtas balsavimas.