„Labas rytas, Lietuva“ II d. Kai saulės šilumos sulauksime mažiau: vitamino D trūkumą patariama stabilizuoti visu šaltuoju metų sezonu

II-oji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis prasideda nuo pokalbio apie tai, ko artimiausiu metu mums pamažu gali imti trūkti. Trumpėjant dienoms yra didelė tikimybė, kad mažiau saulės spindulių gaunantys mūsų kūnai pradės stokoti jiems itin svarbaus vitamino D. Šeimos gydytojas Andrius Bleizgys priduria, kad neguodžia ir tai, jog Lietuvos geografinė padėtis nėra palanki aprūpinimui šiuo vitaminu – jei po praėjusios žiemos žmogus jautė didelį pastarojo trūkumą, vargu ar lietuviška vasara sugebėjo jį panaikinti.

„LSD“ feat. Labrinth, Sia & Diplo – „No New Friends“.

Toliau laidoje – dar viena džiugi žinia kino mylėtojams. Netrukus Jūsų laukia premjera – naujas dokumentinis filmas „Nijolė“. Jo pristatyti į LRT TELEVIZIJOS studiją atvyko kino juostos prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, režisierius Sandro Bozzolo ir kompozitorė Lina Lapelytė. „Tai filmas apie ypatingą mamos ir sūnaus santykį“, – sako D. Vildžiūnaitė. Ta mama ir tas sūnus – vieni garsiausių užsienio lietuvių: filosofas, matematikas, politikas, buvęs Bogotos miesto meras Antanas Mockus ir menininkė Nijolė Šivickas.

Po pokalbio – vaizdo siužetas apie Vilniaus universiteto Botanikos sodą, tapusį milžiniška žemės ir aplinkos meno galerija. Violetiniai nuspalvintos šakos vidury tvenkinio, lyg iš teatro scenos nužengusios kaukės miške ar dar žolei žaliuojant papuošta kalėdinė eglutė – kasmet minėtame sode atsiranda netikėčiausios istorijos ir objektai, įkūnijantys tai, ko čia kiekvieno rudens pradžioje jau 15 m. ieško įvairių sričių menininkai. O ieško jie ryšio tarp žmogaus ir gamtos, jos savybių ir grožio papildymo žmogaus kūryba.

Tęskime su menu ir kūryba. Agnės Kanapeckaitės kelionė prasidėjo nuo pinamų kasų draugėms, tuomet radosi iniciatyvos socialiniuose tinkluose, komerciniai renginiai ir suvokimas, jog norisi daugiau. Kūrėja susikrovė lagaminus ir išsikraustė į Portugaliją mokytis juvelyrikos. Štai tokį gyvenimo perversmą įvykdžiusi juvelyrė sako, kad papuošalų gamyba ne tik užkariavo jos charakterį, bet dabar ji turi daugiau variacijų puošiant nuotakas bei galimybių tobulinti savo įgūdžius.

„BIX“ ir Andrius Mamontovas – „Kas iš to“.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pamažu besiridenant į pabaigą – trumpa spaudos apžvalga su Audra Avižiūte, konkurso žiūrovams nugalėtojo paskelbimas ir grupės „One Direction“ kūrinys „Drag Me Down“. Iškart po jo – dar vienas konkursas žiūrintiems laidą ir „Brainstorm“ daina „Little Raindrops“. Laidą veda Ugnė Siparė.