„Labas rytas, Lietuva“ I d. Panašu, kad esame patiklūs: lietuviai nesirūpina savo paskyrų saugumu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda nuo priminimo, kad reikia susitikti su senais draugais – būtent tokią dieną skelbia laidą vedanti Ugnė Siparė. Iškart po to – naujausių rugsėjo 17-osios žinių iš Lietuvos bei pasaulio apžvalga su Gabriele Kloniūnaite ir Jovita Vitkauske.

Kygo & Whitney Houston – „Higher Love“.

Po dainos – dar šiek tiek naujienų: G. Kloniūnaitė apžvelgia šiandienos spaudą.

Tęskime laidą su dėmesiu mažiesiems. Mažiau nei per dešimtmetį teatras kūdikiams Lietuvoje iš nepažįstamo ir nesuprantamo tapo įprasta šeimų laisvalaikio pramoga. Dabar vaikai iki 2 m. kviečiami šokti, žaisti, groti ar klausytis muzikos, o nuo šio savaitgalio personažus kalbinti galima ir Panevėžio lėlių vežimo teatro scenoje: čia pristatytas pojūčių spektaklis „Tarkšt barkšt“.

Toliau – ilsėtis akims neleisiantis vaizdo siužetas iš Pchenjane vykusios tradicinių Korėjos drabužių parodos, kuri Šiaurės Korėjos sostinėje įvyko septynioliktą kartą. Čia buvo pademonstruota 760 įvairių drabužių ir 70 porų batų.

O štai žvarbūs rudeniški orai puikiai tinka pasivaikščioti po muziejus ir įvairias parodas. Šiuo metu sostinės galerijoje „Vartai“ galite pamatyti net dvi parodas iš karto – čia eksponuojami dviejų jaunų menininkų tapybos darbai: Gabrielės Adomaitytės „Dokumentinis tikslumas“ ir Dominyko Sidorovo „Metonimija“. Pastarąsias išvysti galima iki spalio 11 d.

Ieva Narkutė – „Šviesos“.

Žvarbūs rudeniški orai, deja, ne tik tinka jaukiems pasivaikščiojimams, bet ir gali sukelti sprando skausmus. Kineziterapeutas Piotr Dubrovskij sako, kad su jais pabudęs žmogus gali pats sau padėti, tačiau svarbu nustatyti skausmo priežastį, o tai nėra labai lengva. Tokiu atveju reikia įvertinti kitą simptomatiką bei skausmo plitimą. Specialisto teigimu, pajutus skausmą iškart skubėti pas gydytoją neverta – nemalonumai gali atslūgti per 2–3 dienas.

Po pašnekesio – dar vienas smagus vaizdo siužetas apie Kanadoje vykstantį rudens vidurio festivalį, kuriame buvo paminėtas ir Kinijos Liaudies Respublikos 70-metis. Kanados miestuose šventė Kinijos bendruomenės, o viena iš festivalio dalių buvo žibintų karnalavas, kuriame buvo galima išvysti dronų šviesų šou.

Tiesa, pernelyg įsismaginti nereikėtų, ypač jei kalbama apie asmeninių duomenų ir įvairių paskyrų saugumą. Naujausi tyrimai rodo, kad maždaug 80 proc. Baltijos šalių gyventojų visiškai nesirūpina arba minimaliai rūpinasi savo duomenų saugumu. Dar daugiau žmonių visiškai neatsižvelgia arba atsižvelgia labai menkai į saugumo ekspertų patarimus. „Samsung“ technologijų eksperto Vaido Bielinio teigimu, daugelis žmonių galvoja, kad jiems nieko blogo šiuo klausimu nenutiks, tačiau taip mąstyti – labai rizikinga. Per dieną sustabdoma daugiau nei 20 tūkst. kenkėjiškų programų, kurių tikslas – Jūsų asmeninių duomenų arba finansinių įrankių pasiekimas.

Tęskime su muzika. Šiandien minima Tarptautinė kantri muzikos diena. Šis žanras išsivystė pietinėje Jungtinių Amerikos Valstijų dalyje, manoma, maždaug 3-ajame dešimtmetyje. Jos šaknys glūdi tradicinėje Amerikos liaudies muzikoje ir bliuze. Kantri muzika – tai dažnai baladės apie žmonių kasdienybę. Šiam muzikos stiliui svarbi ir apranga. Kantri muzikos gerbėjai išsiskiria džinsiniais drabužiais, languotais marškiniais ir, žinoma, kaubojiškomis skrybėlėmis. Lietuvos kantri muzikos pradininke laikoma grupė „Deficitai“.

Vaidas Baumila – „Būk kantri“.

I-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalies pabaigoje – dar viena spaudos apžvalga su G. Kloniūnaite ir U. Sipare.