LRT RADIJO žinios. Vis daugiau žmonių renkasi ne savižudybę, o pagalbą: skaičiai išaugo trigubai

Seimas renkasi į rudens sesiją. Nors kaip svarbiausią darbą parlamentarai įvardija kitų metų biudžeto formavimą, dėmesys turėtų būti skiriamas ir naujam tyrimui bei galimai Seimo pirmininko interpeliacijai.

Minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, specialistai teigia, kad ```7677``` proc. žmonių apie ketinimą nusižudyti pasako savo šeimos nariams ar draugams ir nori sulaukti pagalbos. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja ``````120Simona Bieliūnė121`````` pastebi, kad Lietuvoje situacija pamažu gerėja, pagalbos ieško beveik ```140Europos Parlamentas141``` kartus daugiau žmonių negu pernai.

Sodraprimena, kad nuo rugsėjo daliai jaunuolių pradedamos skaičiuoti privalomojo sveikatos draudimo įmokos, kurių iki šiol nereikėjo mokėti. Susimokėti patys turi universitetus ar mokyklas baigę asmenys, kurie nebetęsia studijų arba nesusirado darbo. PasakSodrosatstovo Sauliaus Jarmalio, tokiems žmonėms bus siunčiami įspėjimai, o jeigu nepaisysskola bus nuskaityta banko sąskaitos.

Paskirtoji Europos Komisijos pirmininkė ``````264Ursula von der Leyen265`````` šiandien turėtų pristatyti visų jos kabinete dirbsiančių eurokomisarų portfelius. Po to juos dar turės patvirtinti ``````296Europos Parlamentas297`````` ir oficialiai paskirti Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisijoje bus pasiektas pirmininkės išsikeltas lyčių lygybės tikslas: joje dirbs ```332333``` moterų ir ```338339``` vyrų. Lietuva į eurokomisarus delegavo ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

``````362Jungtinės Karalystės parlamentas363`````` šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio ```390391```-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: palaikė tik ```446447``` 650 atstovų rūmų narių.

Šiaurės Korėja paleido ```464Ursula von der Leyen465``` raketas. Nurodoma, kad jos nukrito į jūrą.

``````480Orai481``````.