LRT RADIJO žinios. Vis daugiau žmonių renkasi ne savižudybę, o pagalbą: skaičiai išaugo trigubai

Seimas renkasi į rudens sesiją. Nors kaip svarbiausią darbą parlamentarai įvardija kitų metų biudžeto formavimą, dėmesys turėtų būti skiriamas ir naujam tyrimui bei galimai Seimo pirmininko interpeliacijai.

Minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, specialistai teigia, kad 75 proc. žmonių apie ketinimą nusižudyti pasako savo šeimos nariams ar draugams ir nori sulaukti pagalbos. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Simona Bieliūnė pastebi, kad Lietuvoje situacija pamažu gerėja, pagalbos ieško beveik 3 kartus daugiau žmonių negu pernai.

„Sodra“ primena, kad nuo rugsėjo daliai jaunuolių pradedamos skaičiuoti privalomojo sveikatos draudimo įmokos, kurių iki šiol nereikėjo mokėti. Susimokėti patys turi universitetus ar mokyklas baigę asmenys, kurie nebetęsia studijų arba nesusirado darbo. Pasak „Sodros“ atstovo Sauliaus Jarmalio, tokiems žmonėms bus siunčiami įspėjimai, o jeigu jų nepaisys – skola bus nuskaityta iš banko sąskaitos.

Paskirtoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šiandien turėtų pristatyti visų jos kabinete dirbsiančių eurokomisarų portfelius. Po to juos dar turės patvirtinti Europos Parlamentas ir oficialiai paskirti Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisijoje bus pasiektas pirmininkės išsikeltas lyčių lygybės tikslas: joje dirbs 13 moterų ir 14 vyrų. Lietuva į eurokomisarus delegavo ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

Jungtinės Karalystės parlamentas šiąnakt dar kartą atmetė konservatorių premjero Boriso Johnsono siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją. Tokiam sprendimui reikėjo dviejų trečdalių bendruomenių rūmų pritarimo, bet po itin aršių debatų ir balsavimo šiąnakt paaiškėjo, kad B. Johnsono rėmėjų toliau mažėja: jį palaikė tik 293 iš 650 atstovų rūmų narių.

Šiaurės Korėja paleido 2 raketas. Nurodoma, kad jos nukrito į jūrą.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau