Dienos tema. Žygimantas Pavilionis apie Borisą Johnsoną: anksčiau ar vėliau tokie lyderiai atsidurs istorijos šiukšlyne (su vertimu į gestų k.)

Įvykiai Londone, tiksliau britų parlamente, verčia svarstyti tolesnį „Brexito“ likimą. Borisas Johnsonas su karalienės pagalba išsiuntęs parlamentą atostogų nuo kitos savaitės, vakar neteko daugumos Bendruomenių Rūmuose, kai Philipas Lee iš konservatorių perėjo į proeuropietiškų liberaldemokratų frakciją, o vėliau 27 balsų skirtumu pralaimėjo parlamentui diskutuoti dėl įstatymo projekto, kuris užkirstų kelią „Brexitui“ be susitarimo spalio 31 d. Ištiktas dviejų smūgių, premjeras pagrasino pirmalaikiais rinkimais spalio 15 d.

Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai trečiadienio vakarą pritarė teisės akto projektui, kuris įpareigotų premjerą B. Johnsoną siekti „Brexito“ atidėjimo, jeigu nepavyktų užsitikrinti išstojimo iš Europos Sąjungos su susitarimu. Už balsavo 327 – prieš 299 parlamentarai. Balsavimo įstatymą dar turės patvirtinti Lordų Rūmai.

„Dienos temos“ studijoje – Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkas, ambasadorius Žygimantas Pavilionis ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas. Telefonu – Lietuvos ambasadorius Londone Renatas Norkus (su vertimu į gestų k.)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau