„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Namelis iš naudoto konteinerio ir lieptas iš plastiko taros: neegzistuojančios dizainerių kūrybinės ribos

Rugsėjo 4-oji, laukinės gamtos diena. Šį trečiadienio rytą „Labas, rytas, Lietuva“ komanda Jums paruošė:

aktualijų spaudoje apžvalgą kartu su Pauliumi Šironu. Apžvelgiami įdomiausi šio ryto straipsniai, vienas jų – Mindaugo Aušros tekstas LRT.lt portale apie tai, kiek milijonų eurų yra išleidžiama politinei reklamai žiniasklaidoje.

Jaukių namų rubrika: dizaineriai Dalia ir Nauris Kalinauskai, panorėję vasarą daugiau laiko leisti gamtoje, kruopščiai išnagrinėjo įpročius ir stereotipus – kaip tautiečiai renkasi ir kuria poilsio būstą gamtoje. Taigi – kokie sprendimai išsvajotuose poilsio namuose neleidžia džiaugtis gamta ir ką atrado žinomi dizaineriai. Ievos Žigaitės pasakojimas.

Laidos „Eruomaxx“ reportažas: keturi vaikinai iš Vengrijos neseniai buvo užregistruoti Pasaulio rekordų knygoje kaip greičiausi pasaulio šokėjai. Iš Karpatų regiono kilę broliai vaikystėje pamėgo folklorinius šokius. Susibūrę į šokių grupę „Fričko“ jie įrodė, kad tradiciniai šokiai ir šiais laikais gali būti uždegantys.

Rytas su knyga: studijoje vieši Viktorija Prėskienytė-Diawara, knygos „Džiaugsmo ašaros“ autorė. Su rašytoja pokalbis apie tikrus džiaugsmus ir vargus, kada ašaros yra laimės išraiška, o kada būdas paleisti skausmą. Unikalios patirties rašytoja, daugiau kaip tris dešimtmečius praleidusi Afrikoje. 2017 m. išleido apsakymų rinkinį „Bėgimas į nežinią. Afrikietiški apsakymai“. Naujoji rašytojos knyga – daugelį metų brandintos istorijos. Prieš išvykdama į Afriką, V. Prėskienytė-Diawara kaip žurnalistė daug keliavo po Lietuvą. Iš susitikimų su įvairiais žmonėmis gimė ne vienas šios knygos veikėjas. Tarkime, apsakymas „Motinos kerštas“ atsirado, kai Vilniuje pasklido žinia, kad vieno kagėbisto sūnus nusišovė tėvo šautuvu. Tačiau rinkti medžiagą apie valdžios žmones tuomet buvo uždrausta.

Šio ryto rubrikoje „Ekspertas“ – NT vadybininkas Marius Čiulada. Lietuviai nenori nuomotis būsto: užsienyje gerai žinoma praktika, kad visą gyvenimą būstą galima tiesiog nuomotis, niekada prie jo neprisirišti ir palikti, kada tik įsigeidžia širdis. Tuo tarpu Lietuvoje – priešingai. Žmonės linkę klimpti į paskolas, kad tik turėtų savo nuosavybę, nekilnojamojo turto lopelį ar nuosavą butą.

Šiandien gimtadienį švenčia neeilinė asmenybė. Būdama vos septynerių, Beyonce laimėjo pirmąjį talentų konkursą. Ji įveikė kur kas už save vyresnius varžovus ir sulaukė audringų plojimų. Septynmetė būsimoji žvaigždė atliko Johno Lennono dainą „Imagine“. Beyoncės trofėjų kolekcijoje – net 20 „Grammy“ statulėlių. Ji daugiausia kartų šiuose apdovanojimuose nominuota moteris per visą jų istoriją. Yra suvaidinusi keliuose filmuose, už vieną jų – „Svajonių merginos“ – nominuota Auksiniam gaubliui.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu ir pirmosios dalies pabaiga. Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau