LRT RADIJO žinios. Seimo opozicija abejoja dėl Virginijaus Sinkevičiaus patirties, būtinos eiti eurokomisaro pareigas

Šiandien Seimas apsispręs, ar pritarti Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrai į eurokomisarus. Nors valdantieji neabejoja ekonomikos ir inovacijų ministro tinkamumu, dalis opozicijos atstovų pabrėžia, kad jam trūksta patirties.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas vyksta į Prancūziją, kur sieks įtikinti prezidentą Emanuelį Macroną persiderėti „Brexito“ susitarimo sąlygas. Johnsonas tuo pačiu tikslu vakar lankėsi Vokietijoje. Britų premjeras nori, kad iš „Brexito“ plano būtų pašalinta vadinamoji „apsidraudžiamoji“ priemonė, kuri neleistų tarp Šiaurės Airijos ir Airijos atsirasti pasienio kontrolei. Tuo metu Prancūzijos prezidentas susitikimo su Johnsonu išvakarėse pareiškė, kad jei Britanija išstos iš Bendrijos be jokio susitarimo dėl tolimesnių santykių, tai bus paties Londono kaltė. Emanuelis Macronas pabrėžia, kad joks naujas Britanijos prekybos susitarimas su Jungtinėmis Valstijomis nesušvelnins vadinamojo kietojo „Brexito“ padarinių. JAV prezidentas yra pažadėjęs po „Brexito“ pasirašyti su Britanija naują susitarimą dėl tarpusavio prekybos.

Rusija ir Kinija šaukia Jungtinių Tautų Saugumo tarybos posėdį dėl JAV atlikto vidutinio nuotolio nuo žemės paleidžiamos sparnuotosios raketos bandymo. Maskva ir Pekinas šį klausimą Saugumo Taryboje vertina kaip grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui. Vašingtonas bandymo atliko sekmadienį, praėjus kelioms savaitėms nuo tada, kai pasitraukė iš Šaltojo karo laikų sutarties su Rusija. Ši sutartis draudė turėti tokio tipo ginklus. Rusijos prezidentas vakar pareiškė, kad šis bandymas rodo, jog Jungtinės Valstijos dirbo su minėta raketa dar gerokai prieš pasitraukimą iš sutarties. Vašingonas savo ruožtu teigia, kad kalbama apie raketą, kuri nėra pritaikyta nešti branduolinę galvutę, tačiau kai kurie apžvalgininkai teigia, kad šis bandymas yra ženklas, jog Amerika stiprina savo branduolinius pajėgumus.

Paskirtas naujas Sudano premjeras, jis vyriausybei vadovaus trejus metus, kol truks perėjimas prie civilios valdžios. Premjeru paskirtas Abdalla Hamdok sako, kad prioritetas yra taika šalyje ir ekonominės krizės išsprendimas. Nauja vyriausybė Sudane formujojama po kelis mėnesius trukusių neramumų, nusinešusių dešimtis protestuotojų gyvybių. Protestuotojai reikalavo tris dešimtmečius šaliai vadovavusio Omaro al-Bašyro pasitraukimo.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad dabartinis į vandenį patenkančio mikroplastiko lygis nekelia grėsmės sveikatai, tačiau turima informacija ribota. Pirmą kartą ataskaitą šiuo klausimu parengusi organizacija sako, kad ir pačios mažiausios, ir didesnės vandenyje esančios mikroplastiko dalelės pereina per organizmą jame nepasilikdamos, tačiau ekspertai pabrėžia, kad būtina atlikti daugiau tyrimų. Mikroplastiko, tai yra mažesnių nei penkių milimetrų ilgio plastiko dalelių, randama upėse, ežeruose, geriamojo vandens ištekliuose ir net buteliukuose esančiame vandenyje. Su šia problema susiję tyrimai pradeti tik prieš keleirius metus.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau