„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Aerodromą Kupiškio rajone įsirengęs Laurynas Griauzdė ūkininko ir piloto veiklas suderina kūrybingai

Ūkininkas Laurynas Griauzdė Kupiškio rajone įgyvendino daugelio aviatorių svajonę – šalia sodybos įsirengė aerodromą, iš kurio jau metus kyla ne tik pats, bet ir pirmieji studentai. Meilę ūkininkavimui L. Griauzdė perėmė iš senelio, o aviacijai – iš tėčio, skrydžių instruktoriaus. Ūkininkas džiaugiasi Kupiškio suteikiamomis galimybėmis naudotis aerodromu – L. Griauzdė teigia esą pilotai, kylantys iš Kupiškio aerodromo, yra nevaržomi nei aukščio, nei pločio apribojimų.

Ieva Narkutė – „Sakyk, kur tu“.

Architektūros įkvėpti papuošalai. Aksesuarų kūrėja Ramunė Senkuvienė, papuošalus gaminanti iš polimerinio molio, teigia esą ši medžiaga suteikia plačias kūrybos galimybes: patogu maišyti spalvas, išgauti skirtingas tekstūras. Menininkė prisimena, jog apie savo sprendimą užsidirbti tik iš papuošalų gamybos bijojusi pranešti tėvams, tačiau dabar R. Senkuvienė jaučia stiprų palaikymą.

Marshmello – „Happier“.

Trumpas reportažas apie Jungtinėse Amerikos Valstijose surengtą pasirodymą šunų mylėtojams. Šio renginio metu šunys buvo perrengti įvairiais kostiumais: nuo videožaidimų herojų iki popkultūros atstovų.

Reportažų ciklas: žmonės, kuriems Baltijos kelio dieną teko neeilinė misija. Vienas jų – lakūnas Vytautas Tamošiūnas, Baltijos keliu skraidinęs užsienio žurnalistus. Iš jo lėktuvo buvo išbarstytos tonos gėlių, tapusių Baltijos kelio simboliu, o pats lakūnas ilgą laiką buvo tapęs KGB taikiniu. Šiandien lakūnas sako: „Po 30 metų aš vis dar skraidau, nors skrydis Baltijos kelyje man galėjo kainuoti piloto licenciją.“

Knygų naujienos, kurias pristato literatūrologė Vitalija Pilipauskaitė. Pašnekovė siūlo pasidomėti eseistės Mona Chollet studija „Nesunaikinama moterų galia“, šeimos dramas atspindinčia Rosa Ventrella knyga „Padorios šeimos istorija“, taip pat medicininę knygos autorės Liz Lawler istoriją atskleidžiančia knyga „Neprabusk“.

Evgenya Redko – „Žinom tik mes“.

Kas yra emocinė higiena? Studijos viešnia – klinikinė psichologė, krizių įveikimo centro savanorė Jūratė Baltrūnaitė, atskleidžia, jog emocinė higiena – tai kasdienis dėmesys asmens emocinei būklei. „Tai visai kaip įprastinis, kasdieniu tapęs dantų valymas“, sako pašnekovė. Kita laidos dalyvė, psichoterapeutė, krizių įveikimo centro savanorė Simona Glodenienė, sako esą emocinė higiena yra it prevencija galimiems psichologiniams sunkumams – mat asmuo, kasdien besirūpinantis savo emocine gerove, greičiau ir lengviau įveiks psichologinius sunkumus.

Dua Lipa – „Swan song“.

Spaudos apžvalga su Modestu Naudžiumi.