LRT radijo žinios. Šiandien Seimas renkasi į neeilinę sesiją

Seimas renkasi į neeilinę sesiją. Plenariniai posėdžiai vyks dvi dienas: šiandien ir ketvirtadienį. Šiandien žadama svarstyti nutarimo projektą, kuriuo iš naujo suteikiami įgaliojimai Vyriausybei. Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio pradžioje patvirtino Vyriausybę, kurioje pasikeitė trys ministrai.

Seimui plenariniame posėdyje bus teikiama Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūra į Europos Komisijos narius. Eurokomisarą skyrė Vyriausybė, pritarė Prezidentas, dabar dėl šios kandidatūros turės apsispręsti Seimas. Dabar Virginijus Sinkevičius yra laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras.

Kompanijos „Twitter“ ir „Facebook“ teigia, kad Kinija socialiniuose tinkluose vykdė dezinformacijos kampanijas, siekdama numalšinti Honkongo antivyriausybinius protestus. „Twiter“ praneša sustabdžiusi beveik tūkstantį Kinijoje sukurtų paskyrų, kuriose buvo siekiama sėti politinę nesantaiką Honkonge ir menkinti protestų judėjimą.

Gibraltaro paleistas Irano tanklaivis plaukia į Graikiją. Tuo metu Jungtinės Amerikos Valstijos smerkia paleidimą ir įspėja Graikijos bei kitus Viduržemio jūros uostus nepadėti šiam laivui. Teheranas teigia, kad bet koks Vašingtono žingsnis, bandant vėl areštuoti tanklaivį, turės rimtų pasekmių.

Baltijos keliui skirtos instaliacijos kūrėjai teigia, kad nors surinkta tris kartus daugiau radijo imtuvų, nei planuota iš pradžių, nortintys vis dar gali atnešti savo aparatus. Imtuvai sostinės Katedros aikštėje ant konstrukcijos kabinami jau antrą dieną.

Orai.