Panorama. Kol Skvernelis delsia su ministrų kandidatūromis, jo frakcija jau nusprendė, ką deleguoti į eurokomisarus

Vakar premjeras Saulius Skvernelis žadėjo šiandien prezidentui pateikti trijų naujų ministrų kandidatūras, tačiau to nepadarė. Premjerui šiandien staigmeną pateikė Valstiečių ir žaliųjų frakcija – „valstiečiai“ į eurokomisarus nusprendė deleguoti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, tiesa, be premjero žinios.

LRT tyrimas: kaip valstybės turtas tampa bevertis? LRT tyrimų skyriaus žurnalistė Indrė Makaraitytė bandė išsiaiškinti, kaip yra įvertinamas profesinių mokyklų turtas – mat šiuo metu vyksta profesinių mokyklų reforma, kurios metu profesinės mokyklos iš biudžetinių įstaigų virsta viešosiomis. Paaiškėjo, kad profesinėse mokyklose mokymo tikslais naudojamos priemonės yra įvertinamos vos vienu euru.

Valstybės kontrolė ne kartą konstatavo, kad tik vienas iš trijų turto vertinimų viešajame sektoriuje atitinka realybę. Be to, reta įstaiga tinkamai inventorizuoja turtą. Pasak Ingridos Šimonytės, LRT atliktas tyrimas tik parodo, kiek iš tiesų valstybei rūpi žinoti tikrąją valdomo turto vertę.

Ričardo Malinausko vadovaujama Druskininkų savivaldybės taryba kitą savaitę planuoja svarstyti, ar kreiptis į Vyriausybę dėl galimybės perimti taip vadinamą „Vijūnėlės“ dvarą savivaldybės nuosavybėn. Pastate norima įkurti M. K. Čiurlionio menų mokyklą.

Pareigas pradėjo eiti naujasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, žadantis tęsti kariuomenės modernizavimą, inicijuotą po Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Ukrainos Saugumo tarnyba pranešė sulaikiusi Rusijos tanklaivį, blokavusį ukrainiečių karinius laivus per incidentą pernai lapkritį.

Donaldas Trumpas skelbia pergalę po specialiojo prokuroro Roberto Muellerio liudijimo Kongrese. Iš ilgai laukto prokuroro liudijimo daug tikėtasi, tačiau jis nuvylė: mat į klausimus atsakinėjo tik „taip“ arba „ne“.

Nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriui, Jonui Sakalauskui, pasiskundus dėl teatrą kamuojamų skolų, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas surengė spaudos konferenciją. M. Kvietkauskas patikino, kad ši problema ministerijai yra gerai žinoma ir kad nei bibliotekų, nei teatrų uždaryti tikrai neketinama. Tiesa, ministras pastebi, kad kultūros įstaigos, kurioms yra suteikiamas finansavimas, turėtų efektyviau valdyti išlaidas ir pagerinti savo administracinę veiklą.

„Baltijos kelias – tai mes“ – tokiu šūkiu organizatoriai kviečia jungtis prie Baltijos kelio minėjimo renginių, o jų bus gausu. Tiesa, Vilniaus savivaldybė nedavė leidimo organizuoti gyvą žmonių grandinę, esą organizatoriai neįrodė, kad sugebės tai padaryti. Minėti Baltijos kelią rengiasi ir LRT – renka senus radijo aparatus ir su jais sieks rekordo.

Kaune skilus daugiabučio sienai, evakuoti visi penkiaaukščio pastato gyventojai.

Karščio rekordai kyla: Belgijoje ir Paryžiuje termometro stulpelis kilstelėjo gerokai virš 40 laipsnių.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus tęsia teatralizuotas akcijas mieste, kuriomis siekia supažindinti miestiečius su lietuviškos plokštelės istorija. Šiandien senamiestyje pristatyta kantoriaus Geršono Sirotos įdainuota plokštelė.

Portalo LRT.lt gražiausių vietovardžių rinkimuose nugalėjo Pelėdnagiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau