Panorama. Nauji kovos su šešėliu ginklai: Vyriausybė nusitaikė į statybų, turgaus ir automobilių pardavimo sektorius

Nyderlanduose veikianti tyrėjų grupė įvardyjo keturis asmenis, susijusius su lėktuvo numušimu virš Rytų Ukrainos 2014 metais. Trys įtariami asmenys yra rusų tautybės, o vienas –  Ukrainos. 

Vilniaus Našlaičių kapinėse rasti paskutinio Lietuvos partizano Antano Kraujelio-Siaubūno palaikai. 1965 metais žuvusio partizano tapatybę patvirtino genetiniai tyrimai. Daugiau informacijos apie paskutinį su ginklu žuvusį kovotoją bus atskleista rytoj per spaudos konferenciją.

Šiandien Prienai paskelbė ekstremaliąją padėtį dėl sausros, pražudžiusios dalį būsimo derliaus. Tačiau ūkininkams tikėtis kompensacijos iš Europos Komisijos nevalia –  mat Europos Sąjungoje sausros laikomos draudiminiu įvykiu. Tiesa, nežinia, ar šiai kompensacijai bus rasta lėšų ir iš Lietuvos biudžeto. 

Kova su šešėliu: Vyriausybė nusitaikė į statybų, turgaus ir prekybos automobiliais sektorius. Ekonomistai teigia, kad papildyti valstybės biudžetą anksčiau slėptais pinigais galbūt yra, bet administracinė našta išaugs ir sąžiningam verslui, o už tai sumokės galutinis vartotojas.

Po atostogų sugrįžęs ir derybose dėl koalicijos dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad nebus skubama pasirašyti valdančiosios koalicijos sutarties ir kartoja, kad nebūtinai liks premjeru. Tačiau pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, koalicijos sutartis bus pasirašyta antradienį. 

Artėjant 1941-ųjų birželio 23-osios dienos sukilimo 78-osioms metinėms, Seime pateikti nauji siūlymai: konservatoriai įregistravo rezoliuciją dėl sukilimo pagerbimo. 

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy stos prieš teismą – mat politikas kaltinamas korupcija ir piktnaudžiavimu įtaka.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad buvęs Klaipėdos uosto vadovas, Arvydas Vaitkus, supainiojo viešuosius ir asmeninius interesus.

Lietuva prisidės prie kitų Europos šalių siekio iki 0 sumažinti grynąjį išmetamų dujų kiekį.

Kėdainiams padovanotas laivas, tačiau miesto gyventojai ir svečiai džiaugiasi tik dalinai: mat nėra tinkamo laivui plaukti kelio. 

Rytoj Vilniuje, Rupert meno centre, bus atidaryta Jono Meko paroda „Leiskite man svajoti utopijas“. 

Rašytojų sąjungoje įteikta antroji daktaro Aloyzo Petriko literatūrinė premija, skiriama lietuvių kūrėjams už darbus vaikams ir jaunimui. Šįkart ja apdovanoti du autoriai: rašytojas Marius Marcinkevičius ir dailininkė Lina Dūdaitė. 

Vilniuje atidaryta 5-oji kalbančių skulptūrų paroda: bus galimybė pasišnekučiuoti ir su pačiu Vytautu Kernagiu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.