Savaitė. Prezidento rinkimų aktualijos Valdo Adamkaus akimis

Likus septynioms dienoms iki prezidento rinkimų, bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausos rodo, kad pirmauja Ingrida Šimonytė, kurios reitingai per mėnesį pakilo maždaug pusantro procento, Gitanas Nausėda, praradęs per mėnesį daugiau nei tris procentus, antras, o Saulius Skvernelis per tą patį laiką pridėjęs du procentus rinkėjų balsų, yra trečioje vietoje. Visi kiti kandidatai gerokai atsilieka. Prezidento rinkimų aktualijomis dalinosi Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. 

Premjeras Saulius Skvernelis tikėjęsis, kad Baltarusija pritars jo idėjai atominę elektrinę paversti dujine, sako, kad jam priimtinas kartu su atmestu jo pasiūlymu gautas baltarusių siūlymas derėtis dėl bendros radiacinės aplinkos stebėsenos sistemos kūrimo. 

Sergančiųjų tymais skaičius tiesiogiai siejamas su vis didėjančiomis nepasiskiepijusiųjų nuo šios ligos gretomis.

Nauja Estijos vyriausybė prisiekė tik šios savaitės pradžioje, bet jau nuskambėjo tarptautinėje spaudoje. 

Venesueloje – pato situacija. Dabartinis prezidentas Nikolas Maduras su savo šalininkais tebekontroliuoja ginklus, didesnę dalį kariuomenės, turi kai kurių užsienio valstybių paramą, bet visiškai neturi savo šalies gyventojų paramos.

Japonijoje į sostą atsisėdo naujasis imperatorius, o kartu su juo prasidėjo Reiiva epocha.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas drauge su Italijos prezidentu Serdžijo Matarela pagerbė Florencijoje gimusį, Prancūzijoje mirusį Renesanso genijų Leonardą da Vinčį. 

Ved. Nemira Pumpricakitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.