captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klauskite daktaro. - 2017.12.19 Kaip išgyventi šventinį maratoną be streso?!

2017-12-19 19:21
1508
Įvertinimas: 0
  

1. Kaip išgyventi šventinį maratoną be streso?!
Metų pabaigos šventės ir visas šventinis laikotarpis turėtų būti itin laukiamas ir smagus. Tačiau tyrimai rodo, kad dauguma mūsų šiuo periodu patiria ne tik gražius jausmus ir begalinę meilę artimiesiems. Pasirodo, šiuo metų laiku paaštrėja ir negatyvios emocijos, tokios kaip nerimas ar sielvartas, o daugumai mūsų šventės sukelia net Itin aukšto lygio stresą, kadangi bandome sukurti „idealias“ Kalėdas ir Naujuosius šeimai. O tai reiškia nuolatinį balansavimą tarp darbo ir socialinių įsipareigojimų bei rūpinimosi idealiomis vaikų žiemos atostogomis, pirkimo, dekoravimo, virimo, kepimo, valymo, pakavimo... Tokia situacija garantuotai sukelia isteriją, paniką, liūdesį ir nepasitenkinimą bei norą, kad „visa šita kalėdinė nesąmonė kuo greičiau baigtųsi“...
Šiuo metų laiku taip pat išauga rūpestis dėl finansinės padėties: jaudinamės, ar pakaks pinigų dovanoms, ar neįbrisim į skolas. O kur dar su darbu susiję įsipareigojimai ir stresas – ir dėl metinių projektų užbaigimo ar pridavimo, ir dėl pastangų gauti kuo daugiau laisvų dienų šventėms.

„Žiemos švenčių ir atostogų“ stresas ypač veikia moteris, nes jos turi atlaikyti daugumą šventinių rūpesčių. Juk dažniausiai būtent ant jų pečių gula visa pasiruošimo, susijusio su valgių gamyba ir namų puošyba, našta. Moterys taip pat sako, kad sunkiau atsigauna po žiemos švenčių, o kovodamos su stresu ir neigiamomis emocijomis susiduria su dar viena grėsme – rizika įgyti blogą įprotį, pvz., stresą malšinti nuolatiniu valgymu.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...