Penkios iš eilės! Po „Žalgirio“ kojomis – ir „Olympiakos“

Kauno „Žalgiris“ (10-5) pakartojo tai, ką iki šiol Eurolygoje buvo padaręs tik kartą. Daugkartiniai Lietuvos čempionai Eurolygoje iškovojo penktąją pergalę iš eilės. Šį kartą po Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių kojomis 74:68 (22:19, 14:19, 12:15, 26:15) krito Pirėjo „Olympiakos“ (11-4) komanda.
M. Jokubausko, DEELFI.lt nuotr.

Prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui „Olympiakos“ laikė iniciatyvą savo rankose, kuomet po trečiojo ketvirčio spurto pirmavo 53:48.

Ketvirtąjį kėlinį Paulius Jankūnas pradėjo keturiais taškais iš eilės, Edgaras Ulanovas pelnė pirmuosius savo taškus ir šeimininkai susigrąžino minimalią persvarą (54:53).

Ketvirtojo kėlinio viduryje Ulanovas ir Vasilije Micičius smeigė po tritaškį ir kauniečių pranašumas išaugo iki rekordinio (65:58). Per likusį laiką graikams pavyko skirtumą sumažinti iki 3 taškų.

Lemiamą žodį rungtynėse tarė Aaronas White'as, kuris likus žaisti 16 sekundžių galingu dėjimu pataikė Jankūno netaiklų dvitaškį ir leido „Žalgiriui“ turėti saugią 5 taškų persvarą (73:68).

Šiame mače kauniečiai suklydo tik 10 kartų ir tai yra sezono rekordas. Iki šiol „Žalgiris“ buvo dažniausiai Eurolygoje klystanti ekipa. Kauniečiai tritaškius metė 47 proc. taiklumu (9/19). Svečiai tolimus metimus realizavo 33 proc. taiklumu (9/27).

„Olympiakos“ šįvakar žaidė be penkių traumuotų žaidėjų – Nikolo Milutinovo, Georgios Printezio, Vangelio Mantzario, Dimitrioso Agravanio ir Kimo Tillie.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14, Kevinas Pangosas 13, Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius po 11, Brandonas Daviesas 8.

„Olympiakos“: Kostas Papanikolaou ir Ioannis Papapetrou po 11, Hollisas Thompsonas 10, Jamelas McLeanas 9.