captcha

Jūsų klausimas priimtas

Virginijus Savukynas LTV1

Istorijos detektyvai

Vedėjai:
Virginijus Savukynas
Kada:
null
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
00:45:16
Naujausias Įrašas:

Kodėl sovietinė valdžia manė, kad kolorado vabalai kolūkiuose – tai vakarų valstybių priešiškas išpuolis? Kaip sovietiniai pasieniečiai apšaudė Palangoje atostogaujančius vaikus? Kas buvo pirmasis žinomas gydytojas Lietuvos istorijoje? Kaip lietuviai gynė Kremlių nuo totorių? „Paslapčių ir intrigų bus dar daugiau“, - žada „Istorijos detektyvų“ laidos vedėjas ir prodiuseris Virginijus Savukynas.

Naujajame sezone „Istorijos detektyvų“ gerbėjus pasitiks nauja rubrika – garsių Lietuvos žmonių protėvių istorijos. Kas buvo jų seneliai, proseneliai? Su kokiais praeityje garsiais žmonėmis jie giminiavosi? Kokiuose visai Lietuvai svarbiuose įvykiuose dalyvavo? „Ne vienas žiūrovas nustebs, kokias paslaptis slepia garsių Lietuvos žmonių šeimos istorijos, kokie bus atrasti netikėti giminystės ryšiai ir sąsajos su istoriniais veikėjais“, - teigia V. Savukynas.

Antra naujovė – atskleisime profesijų Lietuvoje istorijas. Ar žinote, ką galime laikyti pirmuoju žinomu gydytoju Lietuvos istorijoje? Kokia buvo mokytojų, verslininkų istorija Lietuvoje?

„Kita sritis, į kurią kreipsime didelį dėmesį trečiajame „Istorijos detektyvų“ sezone – tai tie istorijos tarpsniai, kurie paverčiami politinių batalijų įrankiu, įtraukiami net į tarpvalstybinius santykius“, - pasakoja V. Savukynas. Jau ruošiama laida apie nežinomus faktus iš Lietuvos ir Rusios istorijos. Kaip gediminaičiai Kremlių nuo totorių gynė? Kiek buvo Algirdo sūnų Kulikovo mūšyje? Taip pat bus atidžiau nagrinėjama, kaip ir kodėl buvo formuojama Vilniaus krašto problema, atskleidžiama istorija, kaip buvo siekiama prijungti Kaliningrado kraštą prie Lietuvos.

Laida rodoma sekmadieniais 16 val. Laidai rašykite:  virginijus.savukynas@gmail.com

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close