captcha

Jūsų klausimas priimtas

Liudas Mažylis
LTV1

Šiandien prieš 100 metų

Vedėjai:
Liudas Mažylis
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
00:25:39
Naujausias Įrašas:

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis tapo tautos herojumi, kai  vienas pats Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve jis ėmė ir surado Vasario 16-osios akto originalą. Dabar lietuviškuoju Šerloku Holmsu vadinamas profesorius imasi naujo iššūkio ir vaidmens – tampa LRT dokumentinių apybraižų ciklo „Šiandien prieš 100 metų“ vedėju.

„Džiaugiuosi galėdamas dalyvauti projekte, kuriame, tikiuosi, galėsiu ir pats daugiau sužinoti, ir kitus informuoti patraukliu būdu – priminti visą procesą, kad nepriklausomybė buvo kuriama ne tik Vilniuje, ne tik Signatarų namuose, kur esame įpratę kiekvienais metais paminėti Vasario 16-ąją. Svarbu tai, kad Nepriklausomybės kūrimas buvo ilgalaikis, daug mėnesių ir netgi metų užtrukęs procesas...“ – kalba L. Mažylis.

Profesoriaus pažinimų ir atradimų keliai ves ten, kur prieš šimtmetį vyko reikšmingiausi Lietuvos valstybės įvykiai, buvo priimami svarbiausi sprendimai, ieškoma kompromisų ir išeičių iš sudėtingų situacijų, kurias diktavo to meto sąlygos ir tarptautinės aplinkybės. „Šiandien prieš 100 metų“ komandos maršrutai driekiasi į  Šveicariją, Vokietiją, Baltarusiją, Švediją. Dokumentinę apybraižą, skirtą konkrečiam istoriniam įvykiui, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai pamatys tada, kai tam įvykiui bus sukakę lygiai 100 metų. 

Šiemet LRT žiūrovai išvys Šveicarijoje filmuotą apybraižą, skirtą Antrosios Berno lietuvių konferencijos 100-mečiui, ir Vokietijoje bei Lietuvoje kurtą apybraižą apie Gruodžio 11-osios nepriklausomybės deklaracijos priėmimo peripetijas. Profesorius L. Mažylis Lietuvos nepriklausomybės kūrėjų pėdsakais seks ir kitąmet.

Dokumentinis ciklas LRT eteryje – jau nuo spalio.  Laida bus transliuojama kartą per mėnesį 21 val. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...