captcha

Jūsų klausimas priimtas


Juozas Budraitis LTV1

Šimtas. Trumpos istorijos apie dvi Lietuvas

Vedėjai:
Juozas Budraitis
Kada:
Pirmadienis 07.15 val.
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
00:03:18
Naujausias Įrašas:

Šimtas. Trumpos istorijos apie dvi Lietuvas”- tai 100 televizijos laidų, kurios žaismingu ir šiuolaikišku būdu pasakoja ir lygina dvi dvidešimtojo amžiaus  Lietuvos Respublikas (1918-1940 ir 1990- dabar).

Kiekviena laida trunka 200 sekundžių. Čia telpa du pasakojimai, kuriuos sieja bendra tema, tačiau skiria 100 metų.

Tai du analogai: tada ir dabar – žmonės, statiniai, buitis, kultūra, pasiekimai, nusivylimai, džiaugsmai ir rūpečiai. Kaip buvo anuomet, „prie Smetonos“, ir kaip yra šiuolaikinėje Lietuvoje. Kuo mes patys  panašūs ir kuo skiriamės?  Kaip kūrėme Lietuvą, paskelbę Nepriklausomybę 1918 metais, ir kokie iššūkiai laukė dabartiniais laikais, vėl atgavus laisvę 1990-aisiais? Kuo didžiavomės, ką valgėme, kokius drabužius dėvėjome, kaip linksminomės, kokią valdžią turėjome, kokie skandalai purtė visuomenę, kaip mus, vėl įžengusius į tarptautinę bendruomenę, matė pasaulis, kaip patys jam prisistatėme?

Ar žinote, kad krepšinį, anuomet vadintą „krepšiasvydžiu“ ara „basketbolu“ į Lietuvą atgabeno garsusis lakūnas Steponas Darius? Lig tol karaliavo „kojosvaida“ – futbolas. Futbolo rungtynėmis prasidėjo ir Lietuvos olimpinė istorija. Anuomet mūsų sportininkai į pirmąsias olimpines žaidynes dardėjo  traukiniu, visiškai tuščiomis kišenėmis, alkani, o grįžti atgal išvis neturėjo pinigų. Bet juk ne menkesni išbandymai laukė atkurtos Lietuvos sportininkų, siekiančių pergalių po ką tik atgauta Trispalve! Šiandien piktinamės, kad politikoje verda intrigos, valdžios žmonės mezga skandalingus meilės romanus, Lietuvą tuoj išblaškys emigracija, o jaunoji karta nepaiso jokių vertybių? Nepatikėsite, mūsų senelius kankino tos pačios problemos!

Šimtas. Trumpos istorijos apie dvi Lietuvas” - tai dokumentinių laidų ciklas, pasakojantis, kaip mes skirtingais laikmečiais kūrėme savo šalį. Laidoje gausu autentiškos archyvinės filmuotos medžiagos, nematytų dokumentų, nuotraukų ir, žinoma, įdomių istorijų. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...