captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

Nematoma Lietuvos istorija. 2 sezonas

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
00:51:42
Naujausias Įrašas:

Atkuriamosios dokumentikos filmų ciklas „Nematoma Lietuvos istorija“ pasakoja apie kriminalinės policijos pareigūnų ir prokurorų darbą tiriant garsiausius šalies nusikaltimus. Pirmoje ciklo dalyje papasakoję, kaip išnarpliojo Panevėžio „tulpinių“ nusikaltimus, antroje dalyje teisėsaugininkai atskleidžia, kaip buvo į Lukiškes nusiųstas Klaipėdos nusikaltėlių autoritetas Sigitas Gaidjurgis.

S. Gaidjurgis teisėsaugai buvo pažįstamas dar sovietiniais laikais, o atkūrus nepriklausomybę netruko atkreipti dėmesį kaip nuožmiose kovose dėl įtakos uostamiestyje kraują pralieti nebijantis nusikaltėlis. Gandų apie S. Gaidjurgio veiklą buvo daug, tikros informacijos – trūko. Tirdami „tulpinių“ nusikaltimus užčiuopę klaipėdiečių nusikaltimų siūlo galą pareigūnai jo nebepaleido. Prasidėjo S. Gaidjurgio sekimo operacija, ieškoma informatorių, kaupiama ir analizuojama informacija. Palengva vyniojant nusikaltimų kamuolį lindo vis nauji nužudymai. Kai kurie pribloškė savo žiaurumu. Ne visi policijos planai pavyko, tačiau priimdami esminius sprendimus pareigūnai neklydo. Klaipėdietis šiuo metu nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Pasakodami S. Gaidjurgio nusikaltimų tyrimo istoriją dokumentinių filmų ciklo kūrėjai bendravo su nusikaltimus narpliojusiais policijos, prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento pareigūnais, peržiūrėjo archyvuose saugomą medžiagą, gavo išskirtinį leidimą naudotis asmeniniais nusikaltimus tyrusių kriminalistų užrašais. Naudojantis šia medžiaga su aktoriais buvo atkuriamos esminės S. Gaidjurgio bylos scenos.

Pasakojant S. Gaidjurgio gaujos įsigalėjimo Klaipėdoje ir jos sutriuškinimo istoriją atskleidžiami įvairūs paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio istorijos aspektai: po nepriklausomybės atkūrimo prasidėjęs valstybinio turto privatizavimo procesai, Klaipėdos uosto reikšmės augimas, etninių užsienio grupuočių siekis įsitvirtinti Lietuvoje, kontrabandininkų klestėjimo metas, nelegalus ginklų importas į Lietuvą ir su tuo kilusios grėsmės šalies nacionaliniams saugumui.

Dokumentinių filmų ciklo „Nematoma Lietuvos istorija“ antras sezonas – naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...