captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

Nacionalinė ekspedicija

Vedėjai:
Kada:
Trečiadienis 21.30 val.
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
00:52:48
Naujausias Įrašas:

Naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone – naujas „Nacionalinės ekspedicijos“ nuotykis. Susikrovę kuprines profesoriaus Alfredo Bumblausko vedami keliautojai su istoriniais laivais išsiruošė į Lenkiją, didžiausią šalies upę Vyslą. Jie buvo pasiryžę įrodyti, kad net nuvykus kelis šimtus kilometrų nuo Lietuvos sienų slypi įdomūs Lietuvos istorijos liudijimai. Nenuostabu – ekspedicijos aplankytas vietoves mūsų protėviai žino šimtmečius. Dar Vytautas Didysis derybose su kryžiuočių ordinu tvirtino, kad ten – jo tėvų žemė.

Dabartinės Lenkijos teritorijoje vyko daugybė Lietuvos likimą lėmusių įvykių: Žalgirio mūšis, karalių rinkimai, sukilimai prieš Rusijos imperiją. Lankantis pilyse dėmesį iškart atkreipia šalia Lenkijos erelio esantis ir lietuviškas Vytis.

Lietuvišką atmintį saugo ne tik architektūriniai paminklai. Keliautojai buvo maloniai nustebinti Punske puoselėjamo patriotizmo ir saugomų lietuviškų tradicijų, o nuplaukę giliau į Lenkiją pamatė, kad mūsų kaimynai yra tokie pat svetingi, kaip įspūdingomis šventėmis stebinę Lietuvos miestelių gyventojai. Dėmesio apsuptiems keliautojams teko mokyti lenkiškų dainų, tautinių šokių.

Šiais metais „Nacionalinė ekspedicija“ į kelionę leidosi atsinaujinusi. Greta patyrusių upeivių A. Bumblausko, Selemono Paltanavičiaus, Zitos Kelmickaitės, Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, Benedikto Vanago prisijungė trys naujokai. Buvusi A. Bumblausko studentė, istorijos mokslų daktarė ir Lietuvos lenkė Barbara Stankevič bandė patėti bendražygiams naujai pažvelgti į Lietuvos ir Lenkijos santykius. Restoranų vadovas ir someljė Arminas Darasevičius gilinosi į lenkų virtuvės paslaptis. Prie komandos prisijungė ir žurnalistė, laidų vedėja bei prodiuserė Edita Mildažytė, jau turinti patirties ieškoti pasaulyje paliktų lietuvių pėdsakų.

„Nacionalinė ekspedicija“ Lenkijoje keliavo beveik 3 savaites, laidas filmavo 40 žmonių komanda, žiūrovai išvys mažiausiai 25 laidos dalis. „Nacionalinė ekspedicija“ bus rodoma naujajame LRT TELEVIZIJOS sezone.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...