captcha

Jūsų klausimas priimtas

Egidijus Aleksandravičius LTV2

IQ presingas

Vedėjai:
Egidijus Aleksandravičius
Kada:
Kanalas:
LRT Kultūra
Trukmė:
00:43:49
Naujausias Įrašas:

Laidos pavadinimas „IQ presingas“ jau savaime intriguoja, kad pokalbiai, krepšinio terminais kalbant, bus  tarsi spaudimas per visą aikštelę. Bet tikslas – ne atakuoti pašnekovą, o kartu bandyti kalbėtis apie dalykus, kurie dar nėra iki galo suprasti, apie reiškinius, kuriems reikia gilesnės analizės ir nemenko intelektinio koeficiento. Visa tai galima vadinti mūsų visuomenės psichologinės būklės analize, gilesniu žvilgsniu į mūsų tapatybės, bendruosiuos  kultūros dalykus.  

Laidos vedėjas - visuomenei gerai žinomas istorikas, publicistas ir apžvalgininkas prof. Egidijus Aleksandravičius.

Dažnai esame linkę pasislėpti už bendrų frazių, stereotipų ar kitų (autoritetų) nuomonių, pabėgame nuo temos esmės pasukdami kalbą kita kryptimi, kuri mums saugesnė, komfortiškesnė, kur mūsų mintys jau „suriktuotos“, o pirminė tema paliekama nuošaly, dažniausiai įvardijant, jog tai savaime suprantama tema ir nėr čia apie ką kalbėt. Bet dažniausiai, neišanalizavus esminės temos, visas kitas kalbėjimas lieka tarsi  beprasmiai smegenų judesiai.

Intensyvių pokalbių laida „IQ presingas” reiškia, jog čia pašnekovas susidurs su vedėjo spaudimu nepabėgti nuo klausimo keblumo, neleis jam pasislėpti „intelektinio komforto zonoje“. Tai ne tardymas, čia vengiama asmeniškumų, pokalbiuose nebus kaltinimų, gandų. Svarbiausia - pastanga surasti problemos „raktą“, reikšmingas pats mąstymo procesas ir principingas nusiteikimas per detales apčiuopti pačią problemos šerdį. Pokalbis bus sėkmingas, jei jo eigoje žiūrovas pajus, kad ir jis pats tarsi jame dalyvauja,  yra įtrauktas į mąstymo nuotykį ir „kliūčių ruožą“, o pasibaigus laidos laikui turės peno tolesniam temos gvildenimui.

Laidos temų spektras – nuo kultūrinės publicistikos iki psichologinės visuomenės ir individo būsenos, moralės, teisinės kultūros analizės. Laidos svečiai – žinomi savo srities ekspertai, intelektualai, gebantys giliau analizuoti visuomenės problemas ir būsenas. 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Paskutinės laidos
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...