captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kaimo akademija“

Besidžiaugdami gražiai augančiais pasėliais nė nepajutome, kai atėjo laikas juos kulti. Javapjūtė prasidėjo liepos pabaigoje.

Besidžiaugdami gražiai augančiais pasėliais nė nepajutome, kai atėjo laikas juos kulti. Javapjūtė prasidėjo liepos pabaigoje. Pietinėje dalyje žieminių javų jau nedaug belikę kulti – tik pačios vėlyviausios veislės dar laukia kombainų, o Lietuvos šiaurėje pats žiemkenčių pjūties įkarštis.

Ūkininkai, siekiantys gero ir kokybiško derliaus, stengiasi naudoti gerą aukštos reprodukcijos sėklą. Sėklos kokybė priklauso ne tik nuo auginimo technologijos, bet ne mažiau ir nuo javapjūtės kokybės. Į ką reikia atkreipti dėmesį, kuliant sėklinių javų pasėlius?

Neseniai ekologiniuose ūkuose užauginti kokybišką ir gausų derlių buvo tik didelė svajonė. Dabar ūkininkams yra siūlomos naujos technologijos, padedančios apsaugoti pasėlius nuo ligų ir kenkėjų. Ūkininkas Saulius Daniulis vieną iš tokių priemonių išbandė žirnių pasėlyje.

Važiuodami Šiaulų rajonu pamatėme gražiai žaliuojantį lauką. Savaitė-dvi po sėjos panašus vaizdas džiugintų, tačiau praėjus kelioms dienoms po japvapjūtės taip gausiai sudygusios rapsų pabiros automatiškai kiekvieną daigelį paverčia dideliais pinigais. Ar galima išvengti tokių nuostolių?

Žiūrėkite „Kaimo akademiją“ sekmadienį, 8.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...