captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos dainį šventė „Čia – mano namai“. Pučiamųjų orkestrų koncertas „Vario audra“. Tiesioginė transliacija iš Kalnų parko.

Šeštadienį, Vilniaus kalvomis praūš vario dūdų audra – Kalnų parke vyks vienas siautulingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas.

Šeštadienį, Vilniaus kalvomis praūš vario dūdų audra – Kalnų parke vyks vienas siautulingiausių jubiliejinės Dainų šventės renginių – pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas. Čia susirinkusius džiugins ir pirmą kartą Dainų šventėje dalyvausiantys būgnų, tūbų bei saksofonų orkestrai. Žaismingumo šventei suteiks jaunieji šokėjai. Simbolinę reginio reikšmę atskleis paukščių skrydžio virš Lietuvos idėja: sparnuočiai pakils pamaryje ir aplankys visus šalies regionus, kol galiausiai nusileis Vilniuje. Koncertą vainikuos visų – atlikėjų ir žiūrovų – atliekama kompozicija „Šokim, grokim ir dainuokim“, kurioje skambės temos iš gerai žinomų dainų „Trys milijonai“, „Kregždutės“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“.

„Kurdami Vario audrą norėjome maksimaliai pristatyti pučiamųjų instrumentų galimybes. Tad džiaugiamės, kad šventėje pasirodys ir atskirų instrumentų orkestrai, pademonstruosime įspūdingas orkestrų defiliadas arba marširavimo pasirodymus, kurie Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai tobulėja. Šiam tikslui net pasikvietėme specialistus iš JAV, kurie apmoko mūsų muzikantus“, – sako pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerto „Vario audra“ kūrybinės grupės vadovas Remigijus Vilys. Jo teigimu, „Vario audros“ koncertu domisi ir tokių itin aukštos orkestrinės kultūros šalių kaip Olandija, Didžioji Britanija, Šveicarija, taip pat Latvijos, Estijos muzikos mėgėjai ir specialistai.

„Koncertą pradės iš visų pusių į Kalnų parko estradą sueisiantys profesionalūs orkestrai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Palangos ir kitų Lietuvos miestų. Jie sukels tikrą audrą, o šventės dalis vienys šokėjos, įkūnysiančios paukštes, kurios „neš“ kiekvieną, atlikėją ir žiūrovą, vario audros garsais per visą Lietuvą“, – pasakoja koncerto režisierius Vygantas Kazlauskas.

Kiekvienas regionas atliks jo savitumą ir originalumą atskleisiančią trijų arba keturių kūrinių programą, specialius šokėjų pasirodymus. Regionų ypatybes atspindės ir jų drabužiai, pavyzdžiui, Žemaitijos ir Auštaitijos regionų pasirodymų metu bus dėvimi stilizuoti liaudies kostiumai. Koncerto metu bus pristatyta per dešimt naujų kūrinių.

„Vario audros“ koncertas sujungs ir netikėtus žanrus, įtrauks šių metų Dainų šventės temas. 300-ųjų Kristijono Donelaičio gimimo metinių proga Pamario krašto atlikėjai atliks Kazio Daugėlos kompoziciją pagal poemą „Metai“. Žemaitijos ir Suvalkijos orkestrai gros populiarių ir liaudies dainų aranžuotes. Vilniaus krašto muzikantai atliks Valdo Stanaičio siuitą, jos metu bus šokami istoriniai šokiai, taip pat pasirodys karietos su žirgais.

Koncerto „Vario audra“ tiesioginė transliacija iš Vilniaus Kalnų parko – liepos 5 d., šeštadienį, 17 val. per LRT Kultūrą ir LRT radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...