captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tapatybė.LT“: Didžiosios Joninės UK

Šių metų birželio 21 dieną, šeštadienį, legendinėje Lietuvių sodyboje Hempšyre Britanijos lietuviai nuotaikingai paminėjo išskirtinę „Didžiųjų Joninių“ šventę.  
www.facebook.com/LituanicaLRT.LT nuotr.
www.facebook.com/LituanicaLRT.LT nuotr.

Birželio 21 dieną tūkstančiai tautiečių iš visos Jungtinės Karalystės rinkosi į Hempšyro grafystėje įsikūrusią nuostabaus grožio Lietuvių Sodybą, kurioje vyko didžiausias Britanijos lietuvių festivalis „Didžiosios Joninės UK”.

Po Antrojo pasaulinio karo į Jungtinę Karalystę atklydę pabėgėliai lietuviai siekė išlaikyti lietuviškus papročius. Surinkę lėšas ir netoli Londono, Hempšyre, įsigiję Lietuvių Sodybą su nemažu žemės plotu, pieva ir mišku, jie stengėsi palaikyti bei stiprinti lietuvybę. Sodyboje buvo pradėtos švęsti įvairios lietuviškos šventės. Viena iš jų – Joninės – šiemet sulaukė didelio Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių dėmesio. Į festivalį susirinko daugiau nei 3000 tautiečių ne tik iš Anglijos, bet ir Lietuvos bei Airijos.

Festivalio „Didžiosios Joninės UK” svečius ir dalyvius lepino puikus oras, tad laiko nuobodžiauti nebuvo – vyko įvairios atrakcijos, konkursai, visi, norėję iš aukštai pamatyti nuostabią Lietuvių Sodybos aplinką, galėjo su oro balionu pakilti į viršų ir pasidairyti po kraštovaizdį. Festivalyje veikė mugė, skanių lietuviškų patiekalų, šalto gyvo alaus bei kitų gardumynų turgus. Susirinkusiems netrūko staigmenų.

Savo dainas šventės svečiams dovanojo garsios grupės bei atlikėjai iš Lietuvos: ŽAS, Lemon Joy, Kastaneda, 69 Danguje, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė bei Soliaris. Renginį vedė žodžių kišenėje neieškantis Juozas Liesis, jam talkino anekdotų karaliumi tituluojamas Raimondas Šilanskas.

Renginį vainikavo įspūdingas fejerverkų šou, kuriam pasibaigus atkakliausi festivalio svečiai buvo raginami ieškoti Paparčio žiedo, kuris, pasak lietuvių tautosakos, trumpam prasiskleidžiantis tik tinkamai švenčiant trumpiausią metų naktį.

Filmas-koncertas „Didžiosios Joninės UK“ – jau šį sekmadienį per LRT Lituanicą 23:45 val. Lietuvos laiku (21:45 val. J.K. laiku, 16:45 val. Niujorko laiku, 15:45 val. Čikagos laiku). Filmą-koncertą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.LT.

Filmo-koncerto „Didžiosios Joninės UK“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Yg2fhQi6pxk 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...