captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kaimo akademija“

Jūsų laukia pasakojimas apie bene ekologiškiausią Vokietijos kaimą, nes jame visi gyventojai dirba ūkyje, laikydamiesi biodinaminio ūkininkavimo principų.

Jūsų laukia pasakojimas apie bene ekologiškiausią Vokietijos kaimą, nes jame visi gyventojai dirba ūkyje, laikydamiesi biodinaminio ūkininkavimo principų. Išsamiau apie biodinaminį arba „Demeter“ ūkininkavimą pasakojome praėjusioje laidoje. 1991-aisiais, kai buvę kolūkio darbuotojai gavo žemės ir nutarė kartu ūkininkauti kooperatyve, visiems kilo daug klausimų. Pastatai ir technika seni, aplūžę, ūkis nugyventas, pajamų nėra, o 80 - iai kaimo gyventojų reikia darbo. Mišriame 1200 ha ūkyje dabar laikomos melžiamos karvės, prieauglis. 500 ha skirta pašarui užauginti; 600 - uose auginami miežiai, kviečiai, rugiai, spelta, lubinai ir kukurūzai – pašarui. 50 ha saulėgrąžų ir 8 –sėmeninių linų auginami aliejui, nes ūkis turi savo aliejaus spaudyklą.

Karštis vargina ne tik žmones, bet ir gyvulius, ypač tuos, kurie dieną ganomi. Dėl karščio patirtos pasekmės nebūtinai pasireiškia iškart. Gyvulys gali atrodyti sveikas, ėsti, tačiau liekamieji reiškiniai gali išryškėti vėliau. Pasak veterinarijos specialistų, dėl karščio patirto streso pasekmės gali turėti įtakos gyvulių produktyvumui ar net reprodukcijai.

Jovaišiai – nedidelis dzūkiškas kaimelis Druskininkų savivaldybėje. Žmonių jame mažėja, uždaryta pradinė mokykla, daugiausia gyventojų dirba sodybinius sklypelius, o didesnių ūkininkų vos keletas. Vienas jų – Kęstutis Masionis, turintis 70 ha ir ūkininkaujantis jau dešimtmetį. Abu su žmona Zita prižiūri 20 karvių, augina javų ir neįsivaizduoja savo veiklos be gyvenimo kaime.

„Kaimo akademija“ sekmadienį, 8.30 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...