captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas": atostogausite Norvegijoje – vaikus palikite namie

Šalis, apie kurios gerovę Lietuva kol kas gali tik pasvajoti. Čia žmonės uždirba vienus didžiausių atlyginimų pasaulyje ir net bedarbiai mėgaujasi sotų gyvenimą užtikrinančiomis skandinaviškomis socialinėmis garantijomis.  

Šalis, apie kurios gerovę Lietuva kol kas gali tik pasvajoti. Čia žmonės uždirba vienus didžiausių atlyginimų pasaulyje ir net bedarbiai mėgaujasi sotų gyvenimą užtikrinančiomis skandinaviškomis socialinėmis garantijomis. Ši šalis dar vadinama tikrojo socializmo pavyzdžiu. Tokia yra Norvegija. Tačiau paskutiniu metu, spjovę į sotų gyvenimą, iš šio rojaus Lietuvos emigrantai ėmė sprukti. Mat čia, pavydėtinos gerovės šalyje tampa... nesaugu jų vaikams.

Jei ne tai, ką šį pavasarį teko ištverti Norvegijoje, šiandien Vilija pasakotų dar vieną emigranto sėkmės istoriją. Metusi savo šešerius metus puoselėtą verslą ir su trimis vaikais į Lietuvą grįžusi moteris – perspėja – kalbos apie Norvegijoje dėl niekų atiminėjamus vaikus – ne iš piršto laužtos.

Jos žodžius patvirtina 14 metų Norvegijoje gyvenanti Daiva.

Daivos Viliukui dabar metai ir septyni mėnesiai. Auga jis fosterių – taip norvegiškai vadinamų – profesionalių globėjų šeimoje.

Daiva teigia, kad Norvegijos vaiko teisių tarnybos jos sūnų atėmė tik dėl to, kad jai, dėl artimo draugo netekties kadaise yra tekę lankytis pas psichologą, neva dabar ji dėl to nemoka skaityti vaiko signalų.

Kita tema:

Ar pamenate laikus, kuomet Lietuvą vienas po kito šiurpindavo nekontroliuojamų gaujų išpuoliai? Nusikaltėliai reketuodavo verslininkus, brutaliausiu būdu suvedinėdavo tarpusavio sąskaitas, viešai demonstruodavo savo galią ir tariamą valdžią, o bandymai juos pažaboti prilygo kovai su vėjo malūnais. Vis dėlto, prieš gerus 20 metų siautėjusios gaujos buvo sutramdytos, jų lyderiai sulaukė bausmių, o visuomenė raminama, esą dabar nėra pagrindo jaustis nesaugiai. Tačiau tokius teiginius paneigia Raseinių gyventojai, neseniai tapę kraupaus atgijusių gaujų karo liudininkais.

Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...