captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“: ar lengva susirasti darbą Londone?

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ šį kartą padės emigravusiam lietuvaičiui susirasti darbą. Dvidešimtmetis Marius Sadauskas Londone gyvena jau pusmetį. Per šį laiką jis pakeitė ne vieną darbą, tačiau pastaruosius tris mėnesius vaikinas yra bedarbis.   
Dvidešimtmetis Marius Sadauskas Londone gyvena jau pusmetį.
Dvidešimtmetis Marius Sadauskas Londone gyvena jau pusmetį.

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ šį kartą padės emigravusiam lietuvaičiui susirasti darbą. Dvidešimtmetis Marius Sadauskas Londone gyvena jau pusmetį. Per šį laiką jis pakeitė ne vieną darbą, tačiau pastaruosius tris mėnesius vaikinas yra bedarbis. Banko sąskaitoje likusių pinigų prakanka pragyventi vos savaitę. Jei vaikinas neras darbo, atsidurs gatvėje. Specialus laidos „Emigrantai“ žurnalistinis tyrimas atskleis, ar lengva užsidirbti populiariausiame lietuvių emigrantų didmiestyje. Kiek trunka darbo paieškos ir ko reikalauja darbdaviai?

Marius teigia, jog emigruoti jį paskatino vyraujanti nuomonė, jog Lietuvoje neįmanoma prasigyventi. Tad baigęs mokyklą Jonavoje vaikinas net nebandė įsitvirtinti tėvynėje. Jaunuolis tikėjo, kad Londone kur kas paprasčiau: jog  galės ne tik dirbti, bet ir mokytis. Deja, atvykus, rožinės svajonės dužo – mokslo su darbu suderinti buvo neįmanoma, o užsienietiškas uždarbis ir darbo sąlygos nė per plauką neprilygo jo lūkesčiams.

Gabrielius Račys šiandien yra vienos geriausių aludžių Londone virtuvės šefo padėjėjas. Vaikinas pasakoja, jog buvo atsidūręs panašioje padėtyje: dienomis ieškodavo darbo, o naktis leisdavo naktiniuose autobusuose, mat nebeturėjo kur gyventi. Šiandien Gabarielius stengiasi padėti lietuvaičiams susirasti darbą. Tačiau prisipažįsta, jog yra nusivylęs tautiečių išrankumu...

Iš londoniškų vargų nusikelkime į amerikietiškos svajonės istoriją. Dvidešimt penkerių metų Edgaras Pantelejevas iš Kauno šiandien gyvena ir dirba Niujorke, viename prabangiausių miesto rajonų – Manhetene. Vaikinas teigia, jog nebijo iššūkių, tad žingsnis po žingsnio įrodė esantis savo srities specialistas – gavo darbo vizą, įsitvirtino galimybių mieste bei dirba mylimą architekto darbą perspektyvioje architektūros kompanijoje. Edgaras pasakoja, jog darbas Niujorke turi išskirtinių bruožų – čia norėdamas išlikti, privalai atiduoti visą save ir darbui negailėti netgi savo laisvo laiko.

Ar pavyks Mariui susirasti darbą, kokios dardavių sąlygos Londone bei kokia amerikietiškų filmų kasdienybė Niujorke, žiūrėkite laidoje „Emigrantai“ šį antradienį, 19.20 per LRT.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...