captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tapatybė.LT“: kaip lietuvių kalbos mokomi išeivių vaikai Londone?

Gyvenant užsienyje ypač sunku mokytis vienos sudėtingiausių pasaulio kalbų – lietuvių. Vieniems trūksta motyvacijos, kitiems – laisvo laiko. Tačiau vis daugėja tėvų, savo atžalas skatinančių mokytis gimtosios kalbos.  

Gyvenant užsienyje ypač sunku mokytis vienos sudėtingiausių pasaulio kalbų – lietuvių. Vieniems trūksta motyvacijos, kitiems – laisvo laiko. Tačiau vis daugėja tėvų, savo atžalas skatinančių mokytis gimtosios kalbos. Tam pasitelkiamos lietuvių kalbos bei istorijos mokyklėlės, kurių per pastarąjį dešimtmetį įkurta išties nemažai.

Gausiai lietuvių apgyvendintame Rytų Londone, Dagenamo rajone, veikia privatus lietuvių kalbos mokymo centras, kuriame vaikai lietuvių kalbos mokomi įvairios praktinės veiklos metu. Tam, kad mažųjų kasdieniai užsiėmimai būtų įdomūs bei prasmingi, kas savaitę su vaikais kuriama ir į pirmąjį pasaulyje lietuvišką Vaikų radijo eterį išleidžiama radijo laida „Varliukai smalsiukai”.

Simonos Staputienės įkurtame centre galima pasijusti tarsi Lietuvoje – čia kalbama, dainuojama, rašoma lietuviškai, ant sienos kabo vaikų nupiešta Lietuva. Centro vadovė laidos „Tapatybė.LT” kūrėjams prisipažįsta, jog jos tikslas – padėti išlaikyti tautiškumą, žadinti vaikų susidomėjimą mokslu, leisti mažiesiems pajusti pasiektų rezultatų džiaugsmą bei padėti jiems pažinti save, aplinką, Lietuvą ir pasaulį. „Dažnai mūsų vaikams, ypač mažesniems, Lietuva yra tarsi pasakų šalis. Jie labai laukia, kada važiuos į Lietuvą, aplankys močiutę ir senelį”, – pasakoja Simona.

„Labai daug dėmesio skiriame Lietuvai, tradicijoms, stengiamės, kad vaikai neužmirštų papročių, kad išsiugdytų meilę gimtajai kalbai. <…> Kai vaikas mokosi kalbos, labai svarbu, kad jis tai darytų įdomiai bei kad vaiko veikla sudomintų kuo platesnį žmonių ratą. Dėl to dažnai statome spektaklius, kuriame radijo laidą, norime, kad kiekvienas vaikas galėtų pasireikšti, galėtų būti pastebėtas, pagirtas bei įvertintas”, – sako S. Staputienė.

Jau šešis metus su Londone gyvenančiais lietuvių vaikais dirbanti Simona teigia, kad tėvai, norintys, jog jų atžalos mokėtų lietuvių kalbą, turi vaiką lavinti nuo mažens: „Tam, kad vaikas kalbėtų lietuviškai, jis gimtosios kalbos pagrindus turi turėti nuo pat mažų dienų. Tai akcentuoja ne tik lietuvių mokslininkai, apie tai kalba ir anglai.”

„Tapatybė.LT“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23:15 val. Lietuvos laiku. Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.LT.

Projektas „Tapatybė.LT“ iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Laidos anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=SGcQg0ndNGg 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...