captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Teisė žinoti“: nelietuviškos raidės lietuviškuose pasuose: nusikaltimas kalbai ir valstybei ar pagarba savo valstybės piliečiams?

Seimo darbotvarkėje šią savaitę numatyta svarstyti įstatymą dėl nelietuviškų lotyniškų rašmenų naudojimo rašant vardus ir pavardes – leisti naudoti lotyniškas raides, kurių nėra lietuviškame raidyne.  

Seimo darbotvarkėje šią savaitę numatyta svarstyti įstatymą dėl nelietuviškų lotyniškų rašmenų naudojimo rašant vardus ir pavardes – leisti naudoti lotyniškas raides, kurių nėra lietuviškame raidyne. Tokio įstatymo šalininkai sako, kad dabar lietuviškais rašmenimis perrašant nelietuviškas pavardes jos tiesiog iškraipomos, o tai nerodo pagarbos savo šalies piliečiams. Oponentų teigimu, tokio įstatymo reikia tik lenkiškų asmenvardžių turėtojams, o priėmusi jį, Lietuva prarastų dalį valstybingumo ir dar suteiktų pagrindo teritorinėms pretenzijoms.

Ką apie tai kalba politikai ir kalbininkai, ko šioje dilemoje daugiau – lituanistikos ar politikos?

Laidoje „Teisė žinoti” dalyvaus Seimo nariai Gediminas Kirkilas ir Valentinas Stundys, kalbininkės Loreta Vaicekauskienė ir Daiva Vaišnienė, Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas.

Klausimus jiems galite rašyti adresu teisezinoti@lrt.lt iki laidos pradžios 21:45 val.

Laidą veda Rita Miliūtė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...